მოსამართლე ქრთამის აღებისთვის დააკავეს
თბილისი.11.10.04.მედია-ნიუსი. საქართველოს გენერალური პროკურატურისა და უშიშროების სამინისტროს კონსტიტუციური წყობის დაცვის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა ქრთამის აღების ფაქტზე დააკავეს დიდუბე-ჩუღურეთის რაიონული სასამართლოს მოსამართლე ალექსანდრე ტალიაშვილი.
მან 500 აშშ დოლარი 12 ოქტომბრისთვის დანიშნულ ერთ-ერთ სასამართლო პროცესთან დაკავშირებით აიღო.
როგორც საგანგებო ბრიფინგზე უშიშროების მინისტრის მოადგილემ ბათუ ქუთელიამ განაცხადა, არსებობს შესაბამისი ვიდეომასალაც, რომლითაც აღნიშნული ფაქტი დასტურდება.
მისივე თქმით, უშიშროების სამინისტრო და პროკურატურა ამ მიმართულებით მუშაობას კვლავ გააგრძელებენ, რადგან სამართალდამცავ სტრუქტურებში მსგავს ფაქტებზე ინფორმაციები ხშირად შედის.

The Judge was Detained for Taking Bribe
Tbilisi. Media News. Alexander Taliashvili, the judge of Didube-Chugureti city court was detained on the fact of taking bribe. He took USD500 regarding one of the court proceedings appointed on October 12.
As Batu Kitelia, the deputy Security Minister stated at the briefing, the respective video material exists confirming the mentioned fact.
According to him, Security Ministry and General Prosecution will continue to work on this issue as the information on such kind of violations often reaches to the law-enforcement bodies.