პარლამენტმა კენჭი თურმე არარსებულ საგადასახადო კოდექსს უყარა
თბილისი.08.11.04.მედია-ნიუსი. „ახალი საგადასახადო კოდექსის პროექტის ის ვარიანტი, რომელსაც პარლამენტმა კენჭი პირველი მოსმენით გასულ კვირას უყარა და მიიღო კიდეც, პარლამემტში არ არის,“- აცხადებს „მემარჯვენე ოპოზიცია - მრეწველები, ახლების“ წევრი ზურაბ ტყემალაძე.
როგორც ტყემალაძემ პარლამენტის ბიუროს სხდომაზე აღნიშნა, მან მისწერა ოფიციალური წერილი პარლამენტის საორგანიზაციო დეპარტამენტს, რომ მათ ასევე ოფიციალურად მიეწოდებინათ ის ვარიანტი, რასაც კენჭი ეყარა. ანუ საუბარია იმაზე, რომ თავად დოკუმენტი არ არსებობს და პარლამენტმა მხოლოდ პრინციპების დონეზე მიიღო ახალი საგადასახადო კოდექსის პროექტი.
„მას შემდეგ, რაც საორგანიზაციო დეპარტამენტს წერილი მივწერე, სამწუხაროდ, ეს დოკუმენტი ჯერაც არ მოუწოდებიათ. პარლამენტში არ არის ის ვარიანტი და ვერც ვერავინ  მეუბნება, რას ვუყარეთ კენჭი. პარლამენტი კომიკურ მდგომარეობაში იმყოფება,“- აღნიშნა „მედია-ნიუსთან“ საუბრისას ზურაბ ტყემალაძემ.

Parliament Seems to Have Voted for Nonexistent tax Code
08.11.04.Media-News. „The variant of the new tax code draft voted for and accepted by the parliament last week during the very first hearing does not exist in parliament, - “ states Zurab Tkhemaladze, a member of the “right-winger oppostion industrialists.“
As Tkhemaladze has stated at the parliament bureau meeting, he had written an official letter to the organizational department of parliament requesting to send an official variant of the voted project. The point is that the document itself does not exist and the parliament has accepted the new tax code draft only on the basis of principles.
“ Since I have written to the organizational department this document has not been delivered yet. There does not exist such version in the parliament and no one can tell me what we have voted for. Parliament is in a comic situation“ – Zurab Tkhemaladze has stated in an interview with media news.