დაზარალებული მხარე ბასილ მკალავიშვილისგან ბოდიშის მოხდას ითხოვს
თბილისი.08.11.04.მედია-ნიუსი. 8 ნოემბერს თბილისის ვაკე-საბურთალოს რაიონულმა სასამართლომ ბასილ მკალავიშვილის სისხლის სამართლის საქმის განხილვა განაახლა.
ბასილ მკალავიშვილს და მისი მრევლის ექვს წევრს ეკუმენური ლოცვის ჩაშლასა და რელიგიური უმცირესობების დარბევაში ედავებიან. განსასჯელები თავს დამნაშავედ არ ცნობენ და აცხადებენ, რომ ისინი კვლავ ამ ხერხებით განაგრძობენ „სატანისტების დევნას.“
სასამართლო პროცესზე ევანგელური ეკლესიის წარმომადგენლები დაიკითხნენ. ისინი, როგორც იეღოველები და ორმოცდაათიანელები, დაზარალებულად არიან ცნობილნი. მათი თქმით, თუ ბასილ მკალავიშვილი საჯაროდ ბოდიშს მოიხდის, საჩივარს უკან გაიტანენ და პრეტენზიები არ ექნებათ.
ბასილ მკალავიშვილი ბოდიშის მოხდას არ აპირებს და აცხადებს, რომ რასაც აკეთებს სამართლიანია და რომ მსგავსი სექტები საქართველოში არ უნდა არსებობდნენ.

Media News. On November 8, Vake-Saburtalo regional court of  Tbilisi continued the review of Basil Mkalavishvili’s criminal law case.
Basil Mkalavishvili and six members of his parish are charged with breaking up an ecumenical prayer session and raiding religious minorities. The accused men plead not guilty and state that they practise ”Satanists’ Pursuit“ by these means.
Representatives of the evangelical church have been interrogated at the trial. Like the Jehovah’s Witnesses and the so called “Fifties“ the above-mentioned are also recognized victims. According to them, if Basil Mkalavishvili apologizes publicly, they will take their complaints back and won’t have any pretention.
Basil Mkalavishvili is not going to apologize and states, that his actions are fair and similar sects must not exist in Georgia.