ხელისუფლება არჩევნების გასაყალბებლად უკვე ემზადება
თბილისი.14.11.04.მედია-ნიუსი. რესპუბლიკური პარტიის ლიდერის, პარლამენტარ დავით ბერძენიშვილის განცხადებით, ხელისუფლება როგორც ცესკოს, ისე აჭარის საარჩევნო კომისიას ვითომ პროფესიული ნიშნით ქმნის, სინამდვილეში, ეს არის ერთპარტიული მმართველობა მთელი ქვეყნის მასშტაბით.
ბერძენიშვილის თქმით, ხელისუფლებამ მოახერხა და აჭარის საარჩევნო კომისიის თავმჯდომარის მოადგილე, რესპუბლიკური პარტიის წევრი გუგული დუიძე შეცვალა „ნაციონალი“ თამაზ შარმანაშვილით, რომელსაც მანამდე აჭარის უმაღლესი საარჩევნო კომისიის იურიდიული სამსახურის უფროსის თანამდებობა ეკავა.
„მას დაუფასდა შრომა ნაციონალური მოძრაობის სასარგებლოდ და ის გადაიყვანეს აჭარის საარჩევნო კომისიის თავმჯდომარის მოადგილედ. ამ თანამდებობიდან რესპუბლიკური პარტიის წევრი გუგული დუაძის გათავისუფლება, ფორმალურად, გასაჩივრებას არ ექვემდებარება. ამჟამად საარჩევნო კომისიაში ცხრა წევრიდან შვიდი ხელისუფლებას წარმოადგენს, ორი კი - რესპუბლიკურ პარტიას. კომისიის თავმჯდომარე ირაკლი ფაღავა კი ლევან ვარშალომიძის ახლო ნათესავია,“- აცხადებს დავით ბერძენიშვილი.
მისივე თქმით, „აჭარის საარჩევნო კომისიაში იგივე მოდელია, რაც ასლან აბაშიძის დროს იყო. ხელისულება წინასწარ იჭერს თადარიგს, რომ გააყალბოს მომავალი არჩევნები.“

Government Preparing to Rig Elections
Tbilisi.14.11.04.Media News. According to Davit Berdzenishvili, MP and leader of the Republican Party, the fact that government takes into consideration the professionalism of the members while creating both the Central Election Commission and the specialised Adjara Election Commission is a fake; he concludes that the country is de facto under one-party rule.
Berdzenishvili stated that the government managed to replace Guguli Duidze, Deputy Chairperson of the Adjara Election Commission and a member of the Republican Party with Tamaz Sharmanishvili, a member of the National Movement, who had been the Head of the Law Department of the Supreme Election Commission of Adjara.
“His work for the National Movement has been appreciated and that’s why he has been appointed to the position of Deputy Chairman of the Election Commission. The dismissal of Guguli Duidze from the position cannot formally be appealed. At present seven out of nine members of the Election Commission are representatives of the government and the remaining two – of the Republican Party. Irakli Fagava, Chairman of the Commission is a relative of Levan Varshalomidze, Presidential Representative in Adjara” – states Davit Berdzenishvli. He continued to say: “The Adjara Election Commission seems to be modelled on Aslan Abashidze’s time. The government takes measures in advance to rig the next elections”.