„ბი-პი“- ს ოფისის წინ საპროტესტო აქცია გაიმართა
თბილისი.15.11.04.მედია-ნიუსი. გარდაბნის რაიონის სოფელ კრწანისის მოსახლეობამ თბილისში, ბრიტანული კომპანია „ბი-პი“-ს ოფისის წინ საპროტესტო აქცია გამართა. ისინი კომპანიის ხელმძღვანელობისგან იმ მიწის ნაკვეთების სანაცვლო კომპენსაციებს ითხოვენ, რომელზეც ნავთობსადენმა გაიარა.
მათი განცხადებით, „ბი-პი“-ს ხელმძღვანელობა თანხის გაცემას თავს არიდებს, მიუხედავად იმისა, რომ მოთხოვნა კომპენსაციის მიღების შესახებ, სასამართლომაც დააკმაყოფილა. სოფელ კრწანისის მოსახლეობა უახლოეს ხანში ნავთობსადენის მშენებლობის ბლოკირებასაც აპირებს.

Protest Action in front of BP Office
Tbilisi.15.11.04.Media News. Residents of the village of Krtsanisi in Gardabani District have held a protest action in front of the BP office. They demand compensation from the company’s management for those pieces of land on which the oil pipeline was built.
The protesters state that the management of BP avoids the payment of the money despite the fact that the demand on compensation was met in court. Residents of the village of Krtsanisi are going to block the construction of the oil pipeline in the nearest future.