ბავშვთა უფლებების დაცვის ცენტრი შესაძლოა გაუქმდეს
თბილისი.09.12.04.მედია-ნიუსი. თბილისის მერიის ბავშთა უფლებების დაცვის ცენტრი შესაძლოა გაუქმდეს. ცენტრის ხელმძღვანელის ბელა სარიას განცხადებით, თბილისის 2005 წლის ბიუჯეტში ამ ორგანიზაციის დაფინანსება გათვალისწინებული არ არის.
ამ საკითხთან დაკავშირებით სააგენტო „მედია-ნიუსთან“ საუბრისას სოციალურ საკითხებში თბილისის ვიცე-პრემიერმა ირაკლი თოდუამ განაცხადა, რომ ბავშთა უფლებების დაცვა და
მათი სოციალური პირობების გაუმჯობესება ქალაქის მთავრობისთვის ერთ-ერთი პრიორიტეტული საკითხია.
„როდესაც ქალაქის ახალ პრემიერს საკრებულო დაამტკიცებს, ჩვენ შევხვდებით მას და ვიმსჯელებთ, თუ რა სახის ბავშვთა უფლებების დამცველი სტრუქტურა გვესაჭიროება, რომ ამ
პრობლემების მოგვარებაზე მუშაობა უფრო ეფექტიანი გახდეს. ეს შესაძლოა იყოს ცენტრის ან მრჩეველთა რამდენიმეკაციანი ჯგუფის სახით,“ - განაცხადა ირაკლი თოდუამ. მისივე თქმით, 2005 წლის ბიუჯეტში აუცილებლად იქნება გათვალისწინებული შეზღუდული შესაძლებლობების მქონე ბავშვების დახმარების პროგრამა. 2005 წელს სპეციალისტები შეისწავლიან, რა სახის პრობლემებია ბავშვებთან მიმართებაში და 2006 წლისთვის კი ამ
პრობლემების მოგვარებაზე და ბავშვების სოციალური პირობების გაუმჯობესებაზე თანმიმდევრული მუშაობა დაიწყება.

Tbilisi.09.12.04.Media News. Child Rights Defense Centre of Tbilisi Mayor’s Office may be abolished. According to Bela Saria, the Head of the Centre the financing of the organization is not considered in Tbilisi budget for 2005.
In an interview with Media News regarding the issue Irakli Todua, Tbilisi Vice Premier in Social Issues stated that defending the rights of children and improvement of their social conditions is one of the priorities for the city government.
“When the new Pr4emier of the city is approved by the City Council we will meet this person and discuss what kind of structure we need for the defense of children’s rights in order to have more effective work in solving the problem. This structure may be in the form of Centre or group of counselors of several people” – stated Irakli Todua. He also said that supportive programme for disabled children is sure to be considered in the budget of 2005. In 2005 specialist will study what kind of problems there are regarding the children and by 2006 step-by-step work will start to improve the social conditions of children.