ბაზრის მოვაჭრეებმა თამარ მეფის გამზირი გადაკეტეს
თბილისი.08.12.04.მედია-ნიუსი. თბილისის ცენტრალური სუპერმარკეტის (ე.წ. დეზერტირების ბაზარი) მოვაჭრეებმა გარევაჭრობის აკრძალვის მოთხოვნით თამარ მეფის გამზირი გადაკეტეს. აქციის მონაწილეთა განცხადებით, დეზერტირების ბაზარში ვაჭრობა პრაქტიკულად არ არის, რადგან ბაზრის მიმდებარე ტერიტორიაზე გარემოვაჭრეები კვლავ თავისუფლად ვაჭრობენ. ისინი გარემოვაჭრეების ძალის გამოყენებით განდევნას მოითხოვდნენ.
აქციის მონაწილეებს გამოეხმაურა რაიონის გამგებელი რამაზ სულამანიძე, რომლის თქმითაც, დეზერტირების ბაზრის მოვაჭრეთა მოთხოვნა კანონიერია, თუმცა იგი გარევაჭრობის ძალისმიერი მეთოდით აღკვეთას მიუღებლად მიიჩნევს.
დედაქალაქის დიდუბე-ჩუღურეთის რაიონის გამგებელი 9 დეკემბრიდან გარევაჭრობის წინააღმდეგ გადამჭრელი ზომების მიღებას აპირებს, თუმცა აცხადებს, რომ მხოლოდ რაიონის გამგეობის ძალებით ამ პრობლემის გადაწყვეტა შეუძლებელია. ამ საკითხის მოსაგვარებლად იგი თბილისის მერთან ზურაბ ჭიაბერაშვილთან შეხვედრას გეგმავს.

Tbilisi.08.12.04. Media News. Traders of the central supermarket of Tbilisi blocked Tamar Mepe Avenue demanding prohibition of street trading. The participants of the action state that there is no trading in the market due to the fact that street traders freely go on with their business on the nearby territory of the market. They demanded forcible driving out of the street traders.
Ramaz Sulamanidze, District Governor responded to the participants of the action and said that their demand is legal, although he does not consider it acceptable to use forcible methods in forestalling the street trading.
Governor of Didube-Chugureti District is going to take decisive measures against street traders from December 9, though he states that it is impossible to solve this problem only with the resources of his office. He plans to meet Zurab Chiaberashvili, City Mayor in order to solve the issue.