ადამიანის უფლებების დარღვევის 400 ფაქტი დაფიქსირდა
თბილისი.10.12.04.მედია-ნიუსი.  ადამიანის უფლებათა დაცვის დღესთან დაკავშირებით არასამთავრობო ორგანიზაცია „ადამიანის უფლებათა დაცვის კავშირის“ წევრებმა სახელმწიფო კანცელარიასთან მშვიდობიანი აქცია გამართეს.
მათი თქმით, საქართველოში ადამიანის უფლებები ყოველ ნაბიჯზე ირღვევა.
„არსებობს სტატისტიკა, რომლის თანახმადაც, წელს პოლიციელების მიერ ადამიანის უფლებების დარღვევის 400 ფაქტი დაფიქსირდა. ყველაფარი ისე კარგად არ არის, როგორც ამას ჩვენი მთავრობა გვიხატავს. ადამიანის უფლებები ირღვევა და ამ საქმეს პატრონი არ ჰყავს, მაგრამ მაინც იმედით ვუყურებთ მომავალს,“- განაცხადა აქციაზე ადამანის უფლებათა დაცვის კავშირის დირექტორმა თამაზ წითელაშვილმა.

400 Facts of Human Rights Violation Established
Tbilisi.10.12.04.Media News. Members of NGO “Union for Human Rights Defence”held a peaceful action in front of the State Chancellery dedicated to the international day of human rights.
They stated that human rights are continuously being violated in Georgia.
“There is a statistic which says that this year there have been 400 facts of human rights violation by the police. Everything is not so well as our government tells us. Human rights are violated and there is no one who would see to it, though we still have a hope for the future”, - stated Tamaz Tsitelashvili, Director of Union for Human Rights Defence.