ყოფილი პარლამენტარი დააკავეს
აჭარის პროკურატურამ საქართველოს პარლამენტის ყოფილი წევრი თემურ მეგრელიშვილი დააკავა. „აღორძინების“ პოლიტიკურ მდივანს თანამდებობრივი უფლებამოსილების გადამეტებასა და ბიუჯეტისადმი ზიანის მიყენებაში ადანაშაულებენ.
საუბარია მილიონ ასი ათას ლარზე, რომელიც ერთი წლის წინ თბილისში შევარდნაძის მხარდასაჭერად გამართული აქციისთვის აჭარის ბიუჯეტიდან დაიხარჯა. მაშინ თბილისში ბათუმიდან ჩაყვანილ აქციის მონაწილეებს დღეში 20-20 ლარს ურიგებდნენ. აჭარის პროკურორის კახა მაისურაძის განცხადებით, მეგრელიშვილი ამ თანხების ბიუჯეტიდან გამოტანისა და განკარგვის ერთ-ერთი ორგანიზატორი იყო.
აღორძინების ერთ-ერთი ცნობილი სახე წუხელ გვიან ღამით რამდენიმე საათიანი დაკითხვის შემდეგ დააკავეს. გამომძიებლის განცხადებით, ყოფილი დეპუტატი ფაქტს არ უარყოფს, თუმცა დანაშაულად არ მიიჩნევს.
დაკავებულის სამთვიანი წინასწარი პატიმრობის შეფარდების საკითხს ბათუმის საქალაქო სასამართლო ხვალ განიხილავს.
ამ ფაქტთან დაკავშირებით პროკურატურამ რამდენიმე დღის წინ აჭარის ყოფილი ფინანსთა მინისტრი იაშა ჩავლეიშვილი და მინისტრთა საბჭოს ყოფილი თავმჯდომარე რევაზ შამილიშვილიც დააკავა.

Former Member of Parliament Detained
Prosecutor’s Office of Adjara detained Temur Megrelishvili, former member of the Georgian parliament. Political secretary of “Revival Union” is charged with abuse of power and inflicting damage to the budget.
The case is about 100 thousand GEL which was spent from the budget of Adjara a year ago for arranging support action in Tbilisi for Shevardnadze, ex-president of Georgia. Then the participants of the action who were brought from Adjara to Tbilisi were paid 20 GEL each for taking part in the action. According to Kakha Maisuradze, Prosecutor of Adjara, Megrelishvili was one of the organizers of taking this money from the budget and its further spending.
One of the famous persons of “Revival Union” was detained yesterday late at night after several hours of interrogation. According to the investigator former MP does not deny the fact though he does not consider it to be a criminal action.
Batumi City Court will discuss the issue of three-month-long pre-detention of the detainee tomorrow.
Regarding the fact the Prosecutor’s Office detained Iasha Chavleishvili, Former Minister of Finance and Revaz Shamilishvili, Former Chairman of the Council of Ministers a few days ago.