ალექსეევკაში ბაქტეოროლოგიური ლაბორატორიის აშენებას აპროტესტებენ
თბილისი.15.12.04. მედია-ნიუსი. „მწვანეთა პარტია“ ხელისუფლებისგან კატეგორიულად მოითხოვს, უარი თქვას ალექსეევკის სამხედრო ბაზაზე ბაქტეოროლოგიური ლაბორატორიის აშენებაზე.
„ჩემთვის გაუგებარია და მიუღებელი ის, თუ რატომ არავინ აქცევს ამას ყურადღებას. საერთოდ არ შეიძლება დასახლებულ პუნქტებთან ახლოს ამგვარი ობიექტების არსებობა,“- განაცხადა პრესკონფერენციაზე „მწვანეთა პარტიის“ ლიდერმა გიორგი გაჩეჩილაძემ.
პარტიის წევრებმა ისაუბრეს აქამდე უცნობ მოვლენებზე, რომლებიც დაკავშირებულია სხვადასხვა ქვეყნებში ამგვარი ლაბორატორიის არსებობასთან. გაჩეჩილაძის განცხადებით, ამგვარი ობიექტების არსებობა საფრთხეს უქმნის მოსახლეობის ჯანმრთელობას.

Tbilisi.15.12.04.Media News. “Green Party” categorically demands from the government to refuse from building bacteriological laboratory in the military basis of Alekseevka.
“It is unclear and unacceptable for me that nobody pays attention to it. Such kind of laboratories should not be built near settled areas” – stated Giorgi Gachechiladze, Leader of “Green Party” at the press conference.
The members of the party discussed different events connected to building this kind of laboratories in other countries. According to Gachechiladze building this laboratory poses a threat to the health of the population.