მანანა არჩვაძე-გამსახურდიას ბინაში უცნობი პირები შეჭრას ცდილობდნენ
თბილისი.16.12.04.მედია-ნიუსი. ადამიანის უფლებათა დაცვის საერთაშორისო ასოციაციის პრეზიდენტი გიორგი კერვალიშვილი აცხადებს, რომ 15 დეკემბერს ღამით „დიდი ეროვნული გაერთიანების“ სპიკერის მანანა არჩვაძე- გამსახურდიას საცხოვრებელ ბინაზე „თავდასხმა მოხდა, კერძოდ კი ოთხი უცნობი პირი ცდილობდა შეჭრილიყო მანანა არჩვაძე-გამსახურდიას საცხოვრებელ ბინაში.“
ადამიანის უფლებათა დაცვის ასოციაცია ამ ფაქტს მიიჩნევს მანანა არჩვაძე-გამსახურდიაზე ფსიქოლოგიურ ზეწოლად და მთელ პასუხისმგებლობას საქართველოს ახლანდელ ხელისუფლებას აკისრებს.
„ჩვენ უფლებას ვიტოვებთ მსგავსი პროვოკაციების გაგრძელების შემთხვევაში მივმართოთ მსოფლიო დემოკრატიულ ინსტიტუტებს და ვაცნობოთ, თუ როგორ იდევნებიან საქართველოში ოპოზიციურად განწყობილი ადამიანები,“- ნათქვამია განცხადებაში.

Unknown Persons Tried to Break into the Flat of the Leader of “National Union”
Tbilisi.16.12.04.Media-News. Giorgi Kervalishvili, the president of the International Association of Human Rights, declares that on December 15, at night four unknown person break into the apartment of Manana Archvadze-Gamsakhurdia, the speaker of the “National Union” and tried rob the flat.
The Human Rights Defense Association considers this fact as psychological pressure on Manana Archvadze-Gamsakhurdia and poses all the responsibility on present Georgian authority.
“If such provocations continue, we will appeal to world democratic institutes and inform them about how people in opposition of the government are persecuted,”- was mentioned in the statement.