მეტროს ყოფილი პოლიციელების საქმეს სასამართლო იანვარში განიხილავს
თბილისი.17.12.04.მედია-ნიუსი. 17 დეკემბერს თბილისის მთაწმინდა-კრწანისის სასამართლოში მეტროპოლიტენის პოლიციის ყოფილი თანამშრომლების სარჩელთან დაკავშირებით განმწესრიგებელი სხდომა გაიმართა.
მეტროპოლიტენის პოლიციის ყოფილი თანამშრომლები მათი სამსახურიდან დათხოვის გამო შინაგან საქმეთა სამინისტროს გადაწყვეტილებას ასაჩივრებენ. სასამართლო მათი საქმის განხილვას 11 იანვარს დაიწყებს.
სასამართლო პროცესზე მეტროპოლიტენის პოლიციის ყოფილი თანამშრომლების ინტერესებს ლეიბორისტული პარტიის იურისტი ქეთევან უსტიაშვილი დაიცავს.
მეტროპოლიტენის 300-მდე თანამშრომელი 3 ნოემბერს გაათავისუფლეს სამსახურიდან და მათთვის ამის შესახებ მხოლოდ 8 ნოემბერს გახდა ცნობილი. სამსახურიდან დათხოვილი პოლიციელები კომპენსაციასა და სამსახურში აღდგენას ითხოვენ. 9 ნოემბერს მეტროპოლიტენის პოლიციის თანამშრომლები შინაგან საქმეთა სამინისტრომ ქვეითი პატრულით ჩაანაცვლა.

Court will Discuss the Case of Former Underground Policemen in January
Tbilisi.17.12.04.Media News. The session was held in Tbilisi Mtatsminda-Krtsanisi District Court on December 17 regarding the appeal of former policemen of Tbilisi underground.
The former policemen are appealing the decision of Ministry of Interior regarding their dismissal. The court will begin discussing the case on January 11.
Ketevan Ustiashvili, Lawyer of Labour Party will defend the interests of former underground policemen at the trial.
About 300 employees of Tbilisi underground were dismissed on November 3 and this fact was only made known to them on November 8. Dismissed policemen demand compensation and restoration to the working places. On November 9 Ministry of Interior replaced the underground policemen with patrol police.