გატაცებული ქართველები გალის მილიციაში იმყოფებიან
ზუგდიდი.12.01.05.მედია-ნიუსი. ზუგდიდის რაიონის სოფელ განმუხურიდან და გალის რაიონის ქვედა ზონის სოფლებიდან აფხაზი კრიმინალების მიერ 11 იანვარს გატაცებული 17 ადამინი ამ დროისთვის გალის მილიციაში იმყოფება.
აფხაზი მილიციელები ქართულ მხარესთან კონტაქტზე არ მიდიან და შესაბამისად, უცნობია, რა მიზნით ჰყავთ გატაცებული ქართველები მილიციის გამყოფილებაში გადაყვანილი. მათი გათავისუფლების შესახებ აფხაზ სამართალდამცავებთან მოლაპარაკებებს მართავენ გაეროს სამხედრო დამკვირვებლები.
„ცხვირში მოხვდება ყველას, ვინც გაბედავს ქართული მოსახლეობის შეურაცხყოფას - განაცხადა პრემიერ მინისტრმა ზურაბ ჟვანიამ ზუგდიდის საზღვრისპირა ზოლში მომხდარ ინციდენტთან დაკავშირებით - დღეს ველოდებით, რომ ყოველგვარი ზედმეტი პირობის გარეშე სახლში დაბრუნდეს ყველა გატაცებული. ჩვენი საქმე ის არის, ვარკვიოთ რომელმა დაჯგუფებამ გაიტაცა ქართველები. ყველას გაეცემა არა ადეკვატური, არამედ ძალიან მკაცრი და ხისტი პასუხი, ვინც მსგავს ქმედებას კვლავაც გაბედავს. ამ პერიოდისათვის აღნიშნულ ტერიტორიაზე შეყვანილია ყველაზე ელიტარული საჯარისო ნაწილები,“- აღნიშნა ზურაბ ჟვანიამ.

Kidnapped Georgians Are in Gali Police Department
Zugdidi.12.01.05.Media News. 17 persons kidnapped by Abkhazian criminals from village Ganmukhura of Zugdidi District and villages of Gali District on January 11 are now in Gali Police Department.
Abkhazian policemen does not agree on contacts with the Georgian side and consequently it is not known why the kidnapped Georgians are taken to Police Department. UN military observers are conducting negotiations with the Abkhazian law enforcers about the release of the Georgians.
“Everybody who dares to insult the Georgian population will have to answer for it – stated Zurab Zhvania, Prime Minister – Today we expect that all the kidnapped people will be returned without any conditions. Our business is to find out which grouping kidnapped the Georgians. Who dares to repeat to do the similar kind of action will receive not adequate but a very strict answer. For the time being the most elite military units have been taken to the territory” – said Zurab Zhvania.