პრეზიდენტ სააკაშვილს ევროსაბჭოს შენიშვნები საგანგაშოდ არ მიაჩნია
თბილისი.17.01.05.მედია-ნიუსი. პრეზიდენტი მიხეილ სააკაშვილი ევროსაბჭოს საპარლამენტო ასამბლეის მონიტორინგის ჯგუფის მიერ საქათველოს მიმართ გამოთქმულ რეკომენდაციებს და შენიშვნებს გამოეხმაურა და განაცხადა, რომ მსგავს შენიშვნებს ევროპის თითქმის ყველა ქვეყანა იღებს და ამაში გასაოცარი და საგანგაშო არაფერია.
მანვე ქართველი პარლამენტარების მიერ აღნიშნულ რეკომენდაციებთან დაკავშირებით გამოთქმულ შეშფოთებას „პროვინციული და სასაცილო გნიასი“ უწოდა. სააკაშვილის თქმით, საქართველო დასავლეთში ისეთი მასშტაბური მხარდაჭერა აქვს, მსგავსი მხარდაჭერა შესაძლოა მომავალშიც არ ჰქონდეს.
„ჩვენ გვაძლევენ რეკომენდაციას. ეს კარგია, მაგრამ ჩვენ დამოუკიდებელი ქვეყანა ვართ და ჩვენი ხალხი გადაწყვეტს იმას, თუ როგორ უნდა იმართოს ქვეყანა,“- განაცხადა პრეზიდენტმა.
ცნობისთვის: ევროსაბჭოს საპარლამენტო ასამბლეაზე, რომელიც 22-დან 27 იანვრამდე სტრასბურგში გაიმართება, საქართველოს პრეზიდენტი მიხეილ სააკაშვილიც დაესწრება.

President Saakashvili does not Consider the Recommendations of the Council of Europe Alarming
Tbilisi.17.01.05.Media News. President Mikheil Saakashvili responded to the recommendations made by the Monitoring Group of Parliamentary Assembly of the Council of Europe and stated that almost all the countries of Europe receive such recommendations and there is nothing surprising and alarming.
He called the statements made by the Georgian members of parliament and their concern regarding the recommendations “provincial and funny fuss”. According to Saakashvili Georgia has such a huge support in the west that it may not have such support even in future.
“We are given recommendations. This is good but we are an independent country and our people will decide how to rule the country” – stated the president.
For information: President Saakashvili will attend the Parliamentary Assembly of the Council of Europe which will be held in Strasbourg from 22nd to 27th of January.