სამხედრო პენსიონერებმა გზა გადაკეტეს
თბილისი.26.01.05.მედია-ნიუსი. ძალოვანი სტრუქტურების პენსიონერებმა იანვრის პენსიის მოთხოვნით თბილისში, ცოტნე დადიანის ქუჩა გადაკეტეს, თუმცა მოგვიანებით გზა გახსნეს და მოსახლეობის ფინანსური და საკრედიტო სამსახურების ცენტრთან გადაინაცვლეს.
აქციის მონაწილეთა მტკიცებით, „სახალხო ბანკმა“ თანხა გადაურიცხა ცენტრს, თუმცა მომსახურების ცენტრი ამას კატეგორიულად უარყოფს.
როგორც „მედია-ნიუსს“ „სახალხო ბანკის“ პრესსამსახურის წარმომადგენელმა დოდო ბოჭორიშვილმა განუცხადა, აღნიშნული თანხა უკვე გადარიცხულია.
„თუ დენზე შეღავათები მოგვიხსნეს და ასე უპატრონოდ დაგვყარეს, ამ პენსიას მაინც რატომ არ გვაძლევენ დროზე,“- აცხადებენ აქციის მონაწილეები.
ვეტერანები პენსიების სასწრაფოდ დარიგებას მოითხოვენ, წინააღმდეგ შემთხვევაში პერმანენტული აქციებით იმუქრებიან.

Military Pensioners Block the Road
Tbilisi, 1/26/05, Media News. Military pensioners blocked Tsotne Dadiani road in Tbilisi demanding pensions for the month of January, but they later opened the road and moved to the Center for Financial and Credit Services.
According to the participants, People’s Bank transferred the money to the Center even though employees of the Service Center categorically deny that the money was transferred.
As Dodo Bochorishvili, representative People’s Bank press service, told Media News the above-mentioned money has already been transferred.
“If they ended the privileges that we had regarding the electricity fees, why don’t they at least give us our pension on time?” – say the protesters.