ჭიაბერაშვილს და ბეგაშვილს მასმედიის მუშაობა არ მოსწონთ
თბილისი.მედია ნიუსი.14.02.05. თბილისის საკრებულოს თავმჯდომარე ზაზა ბეგაშვილი და დედაქალაქის მერი ზურაბ ჭიაბერაშვილი მასმედიის მუშაობით უკმაყოფილონი არიან.
საკრებულოს თავმჯდომარის ზაზა ბეგაშვილის განცხადებით, მასმედია დედაქალაქში მიმდინარე პოზიტიურ პროცესებს ნაკლებად აშუქებს და ყურადღებას ძირითადად საკრებულოში ზოგიერთი დეპუტატის არაკორექტულ გამონათქვამებსა და ქმედებებზე ამახვილებს.
თბილისის მერი ზურაბ ჭიაბერაშვილი კი მასმედიას ურჩევს, უფრო მეტად საზოგადოებისთვის საინტერესო საკითხებით დაინტერესდეს, ვიდრე „ლანძღვა-გინებით“.
საკრებულოს თავმჯდომარის ზაზა ბეგაშვილის მითითებით, მერიის საზოგადოებასთან ურთიერთობის სამსახური ამიერიდან ვიდეოფირზე გადაიღებს საკრებულოსა და მთავრობის მიერ საზოგადოებისათვის საინტერესო გადაწყვეტილებების მიღების პროცესს და შემდეგ ტელევიზიით გააშუქებს.

Tbilisi Mayor’s Office Dissatisfied with the Work of Mass Media
Tbilisi. 14.02.05. Media News. Zaza Begashvili, Chairman of Tbilisi City Council and Zurab Chiaberashvili, Tbilisi City Mayor are dissatisfied with the work of mass media.
According to Zaza Begashvili, mass media does not give much attention to covering the positive developments in the capital city but concentrates on inaccurate sayings and actions of some members of the City Council.
Zurab Chiaberashvili, City Mayor advises mass media to take interest in the issues which are more significant for the public.
According to Zaza Begasvhili’s order Public Relations Service of Mayor’s Office will shoot the video of the process when City Council and government take the decisions interesting for the public and later this material will be given coverage on TV.