საქართველოს სახელმწიფო საზღვრის უკანონოდ გადაკვეთას ცდილობდნენ
თბილისი.24.02.05.მედია-ნიუსი. ოპერატიულ სამძებრო სამმართველოს თანამშრომლებმა ყალბი დოკუმენტების გამოყენებისა და საქართველოს სახელმწიფო საზღვრის უკანონოდ გადაკვეთის მცდელობის ფაქტზე 27 იანვარს ამხილეს თბილისში მცხოვრები, 39 წლის ციური ადეიშვილი, ქუთაისში მცხოვრები, 22 წლის ფიქრია სანაძე და რუსთავში მცხოვრები, 38 წლის მევლუდ ელბაქიძე, რომლებიც მათ სახელზე საბერძნეთიდან გამოგზავნილი ყალბი ოფიციალური დოკუმენტებით, თითქოსდა მათ საბერძნეთში ცხოვრების და მუშაობის უფლება ეძლეოდათ, ცდილობდნენ თბილისის აეროპორტიდან საქართველოს სახელმწიფო საზღვრის უკანონოდ გადაკვეთას საბერძნეთის მიმართულებით.
აღძრულია სისხლის სამართლის საქმეები. საქმე ქვემდებარეობის საკითხის გადასაწყვეტად გადაგზავნილია გენერალურ პროკურატურაში.

An Attempt to Cross the Georgian Border Illegally
Tbilisi.02.24.05.Media News. On January 27th, employees of the Operative Investigative Department of the Interior Ministry uncovered an attempt by 39-year-old Tsiuri Adeishvili, resident of Tbilisi, 22-year-old Pikria Sanadze, resident of Kutaisi and 38-year-old Mevlud Elbakidze, resident of Rustavi to cross the Georgian border illegally. The three were headed to Athens from Tbilisi Airport and were using false official Greek documents confirming that they had the right to live and work in Greece.
Criminal charges have been laid  against the three Georgian residents, and the cases have been sent to the General Prosecutor’s Office.