სვანები მე-3 ენერგობლოკის პიკეტირებით იმუქრებიან
თბილისი.27.03.05.მედია-ნიუსი. გარდაბნის რაიონის სოფელ ლემშვენიერას მოსახლეობა თბილსრესის მე-3 ენერგობლოკის პიკეტირებით იმუქრება. ამ სოფელში 500 სვანური ოჯახი ცხოვრობს, რომელთა წყალმომარაგება პირდაპირ არის დაკავშირებული ელექტრომომარაგებასთან. ისინი წყალს არტეზიული ჭებიდან იღებენ. სოფელი უკვე 3 კვირაა, უწყლოდ არის, რადგან მათ დენი არ მიეწოდებათ.
როგორც ენერგეტიკოსთა საზოგადოების თავმჯდომარემ მირონ ფირცხელანმა „მედიანიუსს“ განუცხადა, ამ საკითხთან დაკავშირებით უკვე ესაუბრნენ ენერგეტიკის მინისტრს და ცენტრალურ დისპეჩერს, რომლებიც პრობლემის მოგვარებას შეპირდნენ.

Svans Threaten to Block Power Plant
Tbilisi.03.27.05.Media News. The residents of the village Lemshveniera, in the district of Gardabani, have threatened to block the number three power plant. There are 500 Svan families living in this village and their water supply is dependant on the electric supply. The village has already been left without water for three weeks, as they are not provided with electricity.
Miron Pirtskhelani, Chairman of the Society for Power Specialists, said in an interview with Media News that they had already had talks with the Minister of Energy and the central dispatcher regarding the issue, and they had promised to solve the problem.