სულაშვილის მანქანა გატეხეს
შაბათს, 16 აპრილს დღის 4 საათზე, უცხოელ მოქალაქეთა და მიგრანტთა უფლებებისა და უსაფრთხოების დაცვის ცენტრის თავმჯდომარის მოვალეობის შემსრულებლის იოსებ სულაშვილის კუთვნილი ავტომანქანა ფოლცვაგენი დაუდგენელმა პირებმა გატეხეს.
სულაშვილს ავტომანქანა გახსნილი და დოკუმენტები აწეწილი დახვდა, თუმცა, ავტომანქანიდან არფერია წაღებული. სულაშვილი შეეცადა მოეძებნა ავტოსადგომის მეთვალყურე, რომელიც ამ დროისათვის სადღაც გაუჩინარდა.
ცნობისათვის, უცხოელ მოქალაქეთა და მიგრანტთა უფლებებისა და უსაფრთხოების დაცვის ცენტრის თავმჯდომარის ნუგზარ სულაშვილის მიმართ მრავალგზის ხორციელდებოდა მუქარა და ზეწოლა ცენტრის საქმიანობის გამო, ხოლო გასული წლის შემოდგომაზე იყო მცდელობა მისი 12 წლის ქალიშვილის გატაცების, თუმცა, დროული ჩარევის შედეგად მცდელობა აღკვეთილ იქნა. აღნიშნული ფაქტის შემდეგ, ნუგზარ სულაშვილი ოჯახთან ერთად საფრანგეთში გაემგზავრა თავშესაფრის საძიებლად.

The Car of Sulashvili Has Been Attacked
On April 16, Saturday, at 4 pm unidentified persons attacked the car of Ioseb Sulashvili, the deputy head of the Center of Defense of Migrants and Foreign Citizens’ Rights and Security.
When Sulashvili came, the car was open and all the documents were in mess, though nothing was stolen. SulaShvili tried to find the guard, who disappeared somewhere at that time.
For the information, the threats and pressure on Nugazar Sulashvili, the head of the Center of Defense of Migrants and Foreign Citizens’ Rights and Securityhad a frequent nature for the activities of the Center and there was an attempt of kidnapping his 12 year-old daughter. Since the mentioned fact, Sulashvili left the country with his family seeking for the shelter in France.