იმერეთში ადამიანის უფლებათა დარღვევის ფაქტები გამოვლინდა
ქუთაისი.15.04.05.მედიანიუსი. იმერეთის რეგიონში სახალხო დამცველის რწმუნებული გიორგი მშვენიერაძე ადგილობრივ სამართალდამცავ ორგანოებს პატიმართა უკანონო დაკავების ფაქტებსა და ადვოკატების უფლებების  დარღვევაში ადანაშაულებს.
მისი თქმით‚ ბოლო ერთი თვის განმავლობაში ქუთაისისა და წყალტუბოს წინასწარი დაკავების საკნებში გამოვლენილია ადამიანთა უფლებების დარღვევის რვა ფაქტი.
"ამის შესახებ ჩვენ საქმის კურსში ვაყენებთ შინაგან საქმეთა სამინისტროს ომბუდსმენს შოთა ხიზანიშვილს, რომელიც დროზე რეაგირებს‚ მაგრამ შინაგან საქმეთა სამინისტროს პროკურატურამაც უნდა მიუთითოს‚ რათა აღნიშნული ხარვეზები აღმოფხვრას," - აცხადებს გიორგი მშვენიერაძე.

15:35, Thursday, 20.06.2013
Kutaisi.15.04.05 Media News. The representative of the Public Defender in Imereti, Giorgi Mshvenieridze, has accused local law-enforcement bodies of unlawfully detaining defendants and violating lawyers’ rights.
According to Mshvenieridze, eight cases of human rights violations during pre-trial custodies in Kutaisi and Ckhaltubo were brought to light.
“We have brought these facts to the Ombudsman of the Internal Ministry, Shota Khizanishvili, who always reacts in a timely manner,” said Mshvenieridze.  “However, the Prosecutor’s Office should also give instructions to the Internal Ministry about how to eliminate these problems.”