სახალხო დამცველი ფინანსთა მინისტრს დაუპირისპირდა
თბილისი.21.04.05.მედია-ნიუსი. სახალხო დამცველმა სოზარ სუბარმა, რომელიც დღეს ვრცელი ანგარიშით  პარლამენტის წინაშე წარსდგა, ფინანსთა მინისტრის ვალერი ჩეჩელაშვილის პასუხისმგებლობის საკითხი დასვა.
სახალხო დამცველის აღშფოთება მინისტრის იმ წერილობითმა პასუხმა განაპირობა, რომელიც მან სახალხო დამცველის ოფისთან მოშიმშილე ინვალიდებს გაუგზავნა. ინვალიდები სახელმწიფოსგან იმ 600 ათასი ლარის მიღებას ითხოვენ, რომელიც უზენაესი სასამართლოს გადაწყვეტილებით მათ სახელმწიფომ უნდა გადაუხადოს. ფინანსთა მინისტრი კი თავის წერილში აღნიშნული თანხის გაცემას მიზანშეუწონლად მიიჩნევს, ვიდრე ინვალიდთა ლიგის წინააღმდეგ აღძრული სისხლის სამართლის საქმე არ დასრულდება.
სუბარის განცხადებით, მინისტრს უფლება არ აქვს იმსჯელოს უზენაესი სასამართლოს გადაწყვეტილების მიწანშეწონილობაზე, რადგან ამ გადაწყვეტილების აღსრულება სავალდებულოა.

Public Defender Opposes Minister of Finance
Tbilisi.21.04.05. Media News. Public Defender Sozar Subar, who delivered his annual report to the Parliament of Georgia today, questioned the responsibility of the Minister of Finance, Valeri Chechelashvili.
The Public Defender’s indignation has been caused by a letter that the Minister of Finance sent to invalids who are on a hunger strike as a sign of protest in front of the Public Defender’s Office. The invalids have demanded 600 000 lari which the government is supposed to pay to them according to a decision made by the Georgian Supreme Court. The Minister of Finance indicated in his letter that the allocation of these funds is irrelevant until the criminal case launched against the Invalids League is finished.
According to Subar, the Minister does not have a right to discuss the expediency of the Supreme Court’s decision, and that putting this decision into practice is obligatory.