გურჯაანში რაიონული გაზეთის რედაქტორი სცემეს
თბილისი.23.06.05.მედიანიუსი. გურჯაანში ადგილობრივი რაიონული გაზეთის‚ "იმედის" მთავარი რედაქტორი გელა მთივლიშვილი სცემეს.
დაზარალებულის განცხადებით‚ უცნობი პირი თავს მაშინ დაესხა‚ როცა ის სამსახურიდან სახლში ბრუნდებოდა. თავდამსხმელმა მას თავში ბლაგვი საგნით რამდენიმე დარტყმა მიაყენა.
დაზარალებულის თქმით‚ უცნობი მას ორი წუთის განმავლობაში სცემდა‚ რის შემდეგაც შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა.
დაშავებული დაუყოვნებლივ საავადმყოფოში გადაიყვანეს. მას დაჟეჟილობები და ჰემატომა აღენიშნება. მთივლიშვილი მომხდარს ბოლო დროს გაზეთში გამოქვეყნებულ მასალებს უკავშირებს‚ რომელთა კრიტიკის ობიექტი სამართალდამცველები არიან. მომხდარს გურჯაანის რაიონული პოლიციის საგამოძიებო ჯგუფი იძიებს. დაშავებული მკურნალობას სახლში განაგრძობს.
როგორც გურჯაანის რაიონის გამგებელმა აკაკი სიხარულიძემ "მედიანიუსს" განუცხადა‚ თუ რის გამო სცემეს მთივლიშვილი - როგორც მოქალაქე თუ როგორც ჟურნალისტი - გამოძიება დაადგენს. თუმცა‚ რადგანაც მთივლიშვილი ჟურნალისტურ საქმიანობას ეწევა‚ საჭიროა‚ მთელმა ქართულმა ჟურნალისტურმა საზოგადოებამ სოლიდარობა გამოუცხადოს მას. ასევე‚ საჭიროა‚ ასეთ დროს ჟურნალისტთა საერთაშორისო ფედერაციასაც გავუგზავნოთ მიმართვა.
"მოქალაქის უფლების შელახვა დასაგმობია", - ამბობს სიხარულიძე და რაიონში ჟურნალისტის ფიზიკური ანგარიშსწორების მსგავს შემთხვევას ვერ იხსენებს.

An Editor of the Gurjaani Regional Newspaper has Been Beaten
Tbilisi.23.06.05.MediaNews. Editor-in-chief of the Gurjaani regional newspaper “Imedi” has been beaten.
According to the victim, an unknown person attacked him when he was returning back home. The assailant hit him with a heavy object several times on his head.
According to the victim, the unknown person was beating him for two minutes, after which he disappeared from the place of incident.
The victim was taken immediately to the hospital. He was beaten and had hematoma. Mtivlishvili says that the incident must be in some connection with the recent articles published in the newspaper, the object of criticism of which is the law-enforcement bodies. Gurjaani regional police investigation group is investigating the incident. The victim continues his treatment at home.
As the Akaki Sikharulidze, Gurjaani gamgebeli (local governor) said to the “Media News”, the investigation will clarify whether Mtivlishvili was beaten for his journalistic activities or not. However, since Mtivlishvili is engaged in journalistic activities, it is necessary that all the journalists announce solidarity to him.
“The facts of the citizens’ rights violations should be denounced”, - says Sikharulidze and cannot recall of any other similar incidents in the region.