#1 საპყრობილეში სამი უკანონო პატიმარი აღმოაჩინეს
თბილისი.07.07.05.მედიანიუსი. სახალხო დამცველის აპარატის მართლმსაჯულების სამმართველოს უფროსის გიორგი ონიანისა და თავისუფლების ინსტიტუტის წარმომადგენლის თეა თუთბერიძის ინფორმაციით, სასჯელაღსრულების #1 საპყრობილეში სამი უკანონო პატიმარი იმყოფება.
მათივე განცხადებით, უკანონო პატიმრების არსებობის შესახებ ინფორმირებულნი არიან როგორც გენერალურ პროკურატურაში, ასევე იუსტიციის სამინისტროს სასჯელაღსრულების დეპარტამენტში.
”გიგაურისა და გაბურის საქმეებში დაკავების ოქმი არ არსებობს, ხოლო ვასაძის დაპატიმრებაზე სასამართლოს ნებართვა არ გაუცია”, _ აცხადებს თეა თუთბერიძე.
სახალხო დამცველის აპარატი და თავისუფლების ინსტიტუტის წარმომადგენლები პატიმრების (გიგაური, ვასაძე და გამური) დაუყოვნებლივ გათავისუფლებას ითხოვენ.

Three Illegal Prisoners have Been Found at Prison #1
Tbilisi. Media News. According to the information of Giorgi Oniani, the Ombudsman representative and Thea Tutberide, the representative of the NGO “Liberty Institute”, three illegal prisoners are in the prison #1.
They state that General Prosecution Office and Penitentiary department of Justice Ministry are informed about the fact.
“There are not documentation about the detention in the cases of Gigauri and Gaburi, but there is no Court warrant for the detention of Vasadze”,- Thea Tutberidze says.