დუბაიში ქართველები დააკავეს
თბილისი.02.08.05.მედიანიუსი. დუბაიში ადგილობრივმა სამართალდამცავებმა  ხუთი ქართველი დააკავეს. ისინი ერთ-ერთი ფილიპინელის ბინის ძარცვის მცდელობაში არიან ეჭვმიტანილნი.
საგარეო საქმეთა სამინისტრო მათი დაკავების შესახებ ჯერჯერობით ოფიციალურ ინფორმაციას არ ფლობს.
საქართველოს კონსული იორდანიასა და არაბთა გაერთიანებულ საემიროებში აპირებს შეხვდეს ადგილობრივ სამართალდამცავებს და შეეცდება ვითარებაში გაერკვიოს.
გავრცელებული ინფორმაციით, ერთ-ერთმა დაკავებულმა დანაშაული აღიარა. დგებუაძე,  კეჟია, თურმანიძე და ბერიძე დუბაის პოლიციამ სასტუმროში მერაბ გილაძის ნომერში აიყვანა. ქართველები დუბაიში ტურისტული ვიზით მოხვდნენ.

Georgians were arrested in Dubai
Tbilisi. 02.08.05. Media News. In Dubai local law enforcement representatives arrested five Georgians. They are suspected in robbing of one Filipino’s flat.
The Ministry of Foreign Affairs doesn’t have yet any official information about their arrest.
The Consul of Georgia is going to meet local law enforcement Representatives in Jordan and United Arab Emirates and will try to turn out in situation.
According to the spread information, one of the arrested Georgians confessed to the crime. Dgebuadze, Kedjia, Turmanidze and Beridze were arrested by the police of Dubai in Merab Giladze’s room in the hotel. Georgians went to Dubai with tourist visa.