გორში ჟურნალისტი სცემეს
თბილისი. 5 სექტემბერი. „ჯი-ეიჩ-ენი“. გორში, რკინიგზის მიმდებარე ტერიტორიაზე, საინფორმაციო სააგენტო „ჯი-ეიჩ-ენის“ რეგიონალურ კორესპონდენტს, საბა წიწიკაშვილს სამი დაუდგენელი პიროვნება თავს დაესხა.
თავდამსხმელებმა ჟურნალისტი სასტიკად სცემეს. წიწიკაშვილი თავის ტრამვითა და მრავლობითი დაჟეჟილობით გორის რაიონულ საავადმყოფოშია გადაყვანილი.
როგორც წიწიკაშვილი აცხადებს, თავდამსხმელებს მისგან არაფერი მოუთხოვიათ. მომხდარს ჟურნალისტი თავის საქმიანობას უკავშირებს.
შეგახსენებთ, რომ რამდენიმე დღის წინ წიწიკაშვილს გორის რაიონის გამგეობის იურიდიული სამსახურის უფროსი, რევაზ გოგიაშვილი დაემუქრა. მაშინ გოგიაშვილმა გამგეობის შენობაში მას სიტყვიერი შეურაცხყოფა მიაყენა. ჟურნალისტის თქმით, ამ ფაქტს გამგეობის სხვა თანამშრომლებიც შეესწრნენ.
როგორც ირკვევა, გოგიაშვილის გაღიზიანებას იწვევს ის ფაქტი, რომ წიწიკაშვილი ამზადებს მასალას შპს „ძევერაზე“, რომლის მფლობელიც არის გოგიაშვილის დედის ძმა, ომარ ბუხრაძე. ეს შპს ყოფილი საბჭოთა მეურნეობის ბაზაზეა შექმნილი და რამდენიმე ერთეულ სასოფლო-სამეურნეო ტექნიკასა და მიწის ნაკვეთებს ფლობს.
თავის დროზე ბუხრაძე ამ შპს-ის დირექტორი იყო და, როგორც ჟურნალისტი აცხადებს, ბუხრაძემ იგი ჯერ მიზანმიმართულად გააკოტრა და შემდეგ მიზერულ თანხად შეისყიდა.
თავად წიწიკაშვილი დღევანდელი თავდასხმის ფაქტს გოგიაშვილის მუქარას გადაჭრით ვერ უკავშირებს, თუმცა მისი გამორიცხვაც უჭირს.

Journalist was Beaten up in Gori
Tbilisi. 5 September. “J.H.N”. The regional correspondent of the J.H.N. information agency Saba Tsitsikashvili, was attacked near the railway station in Gori by three unknown persons.
The journalist was cruelly beaten up by the attackers and, suffering from heavy injuries, needed to be transferred to the regional hospital in Gori .
According to Tsitsikashvili, the attacker demanded nothing. The journalist connects this incident to his professional activities.
A few days earlier, he was threatened by Revaz Gogiashvili, head of the judicial department of the regional municipality of Gori. Gogiashvili verbally abused Tsitsikashvili in the building of the municipality which, according to the journalist, was witnessed by several bystanders.
In this regard it is interesting to note that Tsitsikishvili was in the process of writing an article about the “Dzevera” corporation that happens to be property of Gogiashvili’s uncle - Omar Bukhradze. This corporation was created on the basis of a Soviet agricultural union and possesses some plots of land and a couple of agricultural technical entities.
The journalist states that back in the time when Bukhradze was director of the corporation, he made it go bankrupt on purpose, which would provide him with the possibility to buy the entity for a low price.
With these statements Tsitsikashvili seems to provide a possible theory for the attack sustained by him.
Regional law enforcement departments have been notified about the current incident, details are being specified.