რამაზ კლიმიაშვილი: ქუჩისთვის ჯორჯ ბუშის სახელი მინიჭება მლიქვნელობაა
თბილისი.14.09.05.მედიანიუსი. თბილისის საკრებულოს მიერ  ისანი-სამგორის რაიონში მდებარე მელაანის ქუჩისთვის აშშ-ს პრეზიდენტის ჯორჯ ბუშის (უმცროსის) სახელი მინიჭებას პოლიტოლოგი რამაზ კლიმიაშვილი მლიქვნელობას უწოდებს.
"ასეთი რამ პრაქტიკაში ჯერ არ მომხდარა და თუ ხელისუფლებას რომელიმე ქუჩისთვის მაინცდამაინც ამერიკის პრეზიდენტის სახელის მინიჭება სურდა‚ სჯობდა, ჯორჯ ვაშინგტონის‚ აბრამ ლინკოლნის ან ჯონ კენედის სახელი აერჩია. ჯორჯ ბუში დღეს არის პრეზიდენტი და ხვალ შეიძლება აღარ იყოს. მართალია, მას მეც დიდ პატივს ვცემ‚ მაგრამ ეს მეტად სასაცილო მოვლენაა", _ აცხადებს რამაზ კლიმიაშვილი.
მისივე თქმით‚ რაკი თბილისის საკრებულომ პრეცედენტი დაუშვა‚ მაშინ სხვა ქუჩებსაც დაარქვას მეზობელი ქვეყნების _ თურქეთისა და რუსეთის პრეზიდენტების სახელები.

14/09/05. Media News – Political scientist Ramaz Klimiashvili thinks that the government is degrading itself to flattery for naming the street in the Isani-Samgori district after George W Bush.
“No country has the practice of naming a street after the current president of the US. If someone would want to give a street the name of a US president, they should take Abraham Lincoln, George Washington or John Kennedy. George W Bush rules America today, but he will be retired sooner or later. So I think the decision made by the Tbilisi Municipally is rather funny. ”
Klimiahsvili thinks that in this case, Georgia should name the streets after the presidents of neighboring countries like Russia or Turkey.