პატიმარმა კოვზით თითი მოიჭრა
თბილისი.13.10.05.მედიანიუსი. არასამთავრობო ორგანიზაცია "კონსტიტუციის 42-ე მუხლის" ინფორმაციით,  ამ წუთებში ციხის მონიტორინგის საბჭოს წევრს‚ ორგანიზაცია "კონსტიტუციის 42-ე მუხლის" წარმომადგენელს ქეთევან ქამაშიძეს #1 საპყრობილის ადმინისტრაცია ციხეში არ უშვებს.
ქეთევან ქამაშიძეს‚ როგორც მონიტორინგის საბჭოს წევრს‚ პრეზიდენტის განკარგულებით უფლება აქვს, ყოველგვარი ნებართვის გარეშე ნებისმიერ დროს შევიდეს ციხეში.
ორგანიზაციის ცნობით, დღეს მასთან შეხვედრა ითხოვა‚ ერთ-ერთმა პატიმარმა‚ რომელიც მძიმე მდგომარეობაშია. წინასწარი ინფორმაციით პატიმარზე განხორციელდა ზეწოლა და იძულებული გახდა კოვზით მოეჭრა თითი.

13/10/05, “Media News”- According to the non-governmental organization “Article 42” the member of the Monitoring Council of Prison and the representative of “Article 42” Ketevan Kamashidze is not allowed to enter the jail.
Kamashidze, as a member of the Monitoring Council has a right to enter prison without permission any time.
One of the inmates requested a meeting with Kamashidze. The health condition of the prisoner is critical. In accordance with unofficial information, the inmate was forced to cut his finger with a spoon.