ძალოვანი სტრუქტურების ყოფილმა წარმომადგენლებმა საპროტესტო აქცია გამართეს
თბილისი.25.10.05.მედიანიუსი. შრომის, ჯანმრთელობის და სოციალური დაცვის სამინისტროს შენობის წინ ძალოვანი სტრუქტურების ყოფილმა წარმომადგენლებმა საპროტესტო აქცია მოაწყვეს.
ყოფილი პოლიციელები ჯანდაცვის სამინისტროს მიერ შემუშავებულ საპენსიო ცვლილებების შესახებ კანონპროექტს აპროტესტებენ და აცხადებენ, რომ ცვლილებები მათი პენსიის შემცირებას ითვალისწინებს.
საპროტესტო აქციის მონაწილეები სამინისტროს თანამშრომლებს შენობაში არ უშვებდნენ და მინისტრის მოადგილესთან ვახტან მეგრელიშვილთან შეხვედრას ითხოვდნენ.
ჯანდაცვის მინისტრის მოადგილე აქციის მონაწილეებს შეხვდა თუმცა, ხმაურიანი შეხვედრის პირობებში დიალოგი არ შედგა.
როგორც `მედიანიუსს~ სოციალური დაზღვევის ერთიან სახელმწიფო ფონდში განუცხადეს, ჯანდაცვის სამინისტროს მიერ შემუშავებული კანონპროექტი, მხოლოდ და მხოლოდ, იმ ადამიანებისთვის ითვალისწინებს საპენსიო ცვლილებებს, რომლებიც საპენსიო ასაკს 2006 წლიდან მიაღწევენ.

Protest of Ex-Members of the Military Structures
25.10.05, “Media News” – Ex-members of the Georgian Military Structures held a protest in front of the Ministry of Labor, Health and Social Affairs.
Ex-police officers protested against the new law on pensions. They said that the changes in the legislation amount to a reduction in their pension allowance.
The demonstrators did not allow employees of the Ministry to enter the building. They demanded an appointment with Vakhtang Megrelishvili, the deputy Minister. Megrelishvili met the protesters, but it was impossible to engage in a dialogue during the noisy meeting.
According to representatives of the State Foundation of Social Police, the new law only envisages changes in the pension system for those people who retire after 2006.