დევნილები 14-ლარიანი დამხარების დაგვიანებას აპროტესტებენ
თბილისი.28.11.05.მედიანიუსი. დღეს თბილისში, მოსკოვის გამზირზე მდებარე „სახალხო ბანკის“ შენობასთან აფხაზეთიდან დევნილები შეიკრიბნენ. ისინი ყოველთვიურ 14-ლარიანი დამხარების დროულად გაცემას მოითხოვდნენ.
დევნილები აცხადებენ, რომ მათ დახმარება 20 ნოემბერს უნდა მიეღოთ, თუმცა თანხა ჯერაც არ აუღიათ.
როგორც „მედიანიუსს“ „სახალხო ბანკის“ საზოგადოებასთან ურთიერთობის სამსახურში განუცხადეს, ლტოლვილთა და განსახლების სამინისტროს ბანკის ანგარიშზე თანხა ამ დრომდე არ ჩაურიცხავს.
„თანხა ბანკის ანგარიშზე დღეს დაირიცხება. დევნილები დახმარების მიღებას ხვალ და ზეგ შეძლებენ“, _ განუცხადა „მედიანიუსს“ლტოლვილთა და განსახლების სამინისტროს საფინანსო სამმართველოს უფროსის მოადგილემ პართენ ყურუამ.

IDPs Protest Delay in Payment
Tbilisi.28.11.05.MediaNews. Today IDPs from Abkhazia gathered in front of the “People’s Bank” on Moscow Ave.  They demanded to receive their monthly aid of 14 Gel in time.
IDPs declare that they should have got the money on November 20th, but they still have not received it.
According to the press service of the “People’s Bank”, the Ministry of Refugees and Placement has not yet transferred the money.
The deputy head of the Funding Department of the Ministry of Refugees and Placement Parten Kurua said to Media News: “The money will be transferred to the bank today. So, IDPs will be able to receive money tomorrow and the day after tomorrow”.