ბელა სარია: გლდანის ბავშვთა საადაპტაციო ცენტრი არაეფექტურად მუშაობს
თბილისი.04.12.05.მედიანიუსი. თბილისის მერიის განათლების სამსახურის ბავშვთა უფლებების დაცვის საქალაქო ცენტრის ხელმძღვანელობამ გლდანის ბავშვთა საადაპტაციო ცენტრის არაეფექტურად მიიჩნევს.
როგორც „მედიანიუსს“ ბავშვთა უფლებების დაცვის საქალაქო ცენტრის უფროსმა ბელა სარიამ განუცხადა, გლდანის ბავშვთა სახლისთვის ბიუჯეტიდან გამოყოფილი თანხა არამიზნობრივად იხარჯება.
„გლდანის ბავშვთა სადაპტაციო ცენტრი განსაკუთრებული მიზნით შეიქმნა. ის მობილური, მოქმედი და ეფექტიანი დაწესებულება უნდა ყოფილიყო, რომელიც მზრუნველობამოკლებული  და გზას აცდენილ მცირეწლოვანებს გზაზე დააყენებდა, ეს დაწესებულება დაკისრებულ  მოვალეობას თავს ვერ ართმევს. ამაზე ისიც მეტყველებს, რომ 70 ბავშვზე გათვლილ თავშესაფარში 24 ბავშვი იმყოფება“, - განუცხადა „ მედიანიუსს“ ბელა სარიამ.
მისივე განცხადებით, თავშესაფრის ხელმძღვანელობას ბავშვების დღის რეჟიმი და სადაპტაციო-სარეაბილიტაციო პროგრამაც კი არ შეუმუშავებიათ.

Bela Saria: the Gldani Adaptation Centre for Children is Ineffective
04.12.2005, “Media News” – The administration of the Children’s Rights Protection Centre of the Tbilisi Municipality finds the working of the Gldani Centre ineffective. According to the chief of the Children’s Rights Protection Centre Bela Saria, the funding for the Gldani Children’s Centre is spent irrationally.
“The Children’s adaptation Centre was established to support children who are left without care and who have found themselves on the wrong path. Nevertheless, the centre is unable to fulfill its duties. Instead of 70 children, only 24 juveniles live in the house”, - said Bela Saria.
According to Saria, the administration of the Centre has not even worked out a daily schedule and rehabilitation program.