სამხედრო პოლიცია ტელეკომპანია ,,მზის“ გადამღებ ჯგუფს ფიზიკურად გაუსწორდა
ქართულ-ოსური კონფლიქტის ზონაში, ერგნეთის საგუშაგოსთან, საქართველოს სამხედრო პოლიციის წარმომადგენლები 5 დეკემბერს ფიზიკურად გაუსწორდნენ ტელეკომპანია ,,მზის“ ჟურნალისტს ნოდარ მელაძეს და ოპერატორ ნოდარ პაპიძეს.
პოლიციელებმა ჟურნალისტებს ვიდეოკამერაც წაართვეს.
,,მზის“ გადამღები ჯგუფი კონფლიქტის ზონაში  მოვლენების ამსახველ რეპორტაჟს ამზადებდა, როდესაც სამხედრო სპეცოპერაციის თვითმხილველი გახდა. ჟურნალისტებმა გადაიღეს, თუ როგორ გარბოდნენ  შემთხვევის ადგილიდან შეშინებული ადამიანები,  ქართველებსა და ოსებს შორის მომხდარი შეიარაღებული შეტაკებისას.
სწორედ ეს კასეტა მოხვდა სამხედრო პოლიციის ხელში.
ჟურნალისტები ვარაუდობენ, რომ თავდაცვის სამინისტრო „მზის“ ამ ექსკლუზიურ მასალას უწყების გრიფით გაუშვებს ეთერში.

Georgian Military Police physically abused TV company “Mze’s” journalist Nodar Meladze and photographer Nodar Papidze on December 5 at Ergneti Check-point in the Georgian-Ossetian conflict zone.
The police took away the journalists’ camera. The TV station’s film crew was preparing a TV story on the conflict zone, when they became the witnesses of a military operation. The journalists filmed the scared people who were running away from the place where the operation was carried out.
The military police confiscated the tape with that footage. The journalists believe that the Ministry of Defense will air the TV station’s exclusive material with the Ministry’s logo on it.