ჟურნალისტმა პროკურატურას პრეზიდენტის ყოფილი რწმუნებულის მიმართ სისხლის სამართლებრივი დევნის დაწყების თხოვნით მიმართა
ჟურნალისტმა ირაკლი იმნაიშვილმა 12 დეკემბერს ქუთაისის რაიონულ პროკურატურას განცხადებით მიმართა, რომელშიც იმერეთში პრეზიდენტის ყოფილი რწმუნებულის აკაკი ბობოხიძისა და მისი თანხმლები პირების მიმართ სისხლისამართლებრივი დევნის დაწყება მოითხოვა.
1 დეკემბერს, ქუთაისის ტელეკომპანია „რიონის“ ეთერით, აკაკი ბობოხიძესა და ირაკლი იმნაიშვილს შორის გამართული ტელედებატების შემდეგ, ტელევიზიის შენობაში პრეზიდენტის რწმუნებულმა თანმხლებ პირებთან ერთად ფიზიკური შეურაცყოფა მიაყენა ჟურნალისტს.
დამოუკიდებელი ექსპერტიზის შედეგად დადგინდა, რომ იმნაიშვილს გატეხილი აქვს ცხვირის ძვალი და მიღებული აქვს ტვინის შერყევა. დაზარალებული დღესაც ექიმების მეთვალყურეობის ქვეშ იმყოფება.

Journalist has Applied to Prosecutor's Office and Demanded That a Criminal Case was Launched against Former Governor of Imereti
December 13, 2005
On December 12 journalist Irakli Imnaishvili appealed to Kutaisi District Prosecutor's Office and demanded that a criminal case was launched against former Imereti Governor Akaki Bobokhidze and his associates.
On December 1 after the live TV debates between Imnaishvili and Bobokhidze in the Kutaisi-based TV company "Rioni", the Governor and his associates physically abused the journalist.
According to the results of independent examination, Imnaishvili got a concussion of the brain; besides, his nose was broken. The journalist is still under medical supervision.
Georgian Young Lawyers' Association is going to defend Imnaishvili's interests in court. After the conflict with Imnaishvili, Akaki Bobokhidze announced his resignation.