საგაზეთო პუბლიკაციის გამო გურიაში ჟურნალისტს ემუქრებოდნენ
რეგიონული გაზეთის, „გურია ნიუსის“ ჟურნალისტ ნატო გოგელიას საგაზეთო პუბლიკაციების გამო ტელეფონით უცნობი პირები ემუქრებოდნენ. მუქარის ზარები მას შემდეგ დაიწყო, რაც ჟურნალისტმა 8 დეკემბერს საგაზეთო სტატია „ახლადგარემონტებულ კინოთატრ „ოზურგეთში“ წყალიც ჩადის და არც შესაბამისი აპარატურაა“ გამოაქვეყნა. სტატია საბიუჯეტო სახსრების არამიზნობრივ ხარჯვას ეხება.
ნატო გოგელიას ინფორმაციით, გურიის მხარეში პრეზიდენტის რწმუნებულის თანაშემწემ ზვიად უნგიაძემ მას მოთხოვა აღარ დაეწერა ამ თემაზე სტატია და, სანაცვლოდ, იმაზე მეტის გადახდას შეპირდა, ვიდრე ჟურნალისტს ამ სტატიისთვის რედაქცია გადაუხდიდა.
ნატო გოგელიას განცხადებით, მუქარის ზარები მაშინ შეწყდა, როცა პრეზიდენტის რწმუნებულმა ალექსანდრე ცინცაძემ მას მხარდაჭერა აღუთქვა და სამართალდამცავებისგან ამ ფაქტის გამოძიება მოითხოვა. ოზურგეთის პროკურატურამ ჟურნალისტის მიმართ მუქარის ფაქტზე საქმე აღძრა.

Journalist was Threatened in Guria for Article
Journalist of "Guria News" newspaper Nato Gogelia was threatened for her articles by telephone. The telephone threats started after she published the article called "Newly Repaired "Ozurgeti's" Roof Leaks and Equipment Is not Adequate". The article touched upon embezzlement of budget resources.
According to the journalist, the assistant of the Governor of Guria Zviad Ungiadze, asked her not to publish the article and promised to pay her more than the newspaper for her silence.
According to Gogelia, the threats stopped after the Governor, Alexander Tsintsadze, supported her and asked law enforcement bodies to investigate that case. Ozurgeti’s Prosecutor Office launched a criminal case in connection with the fact.