უნივერსიტეტში მოშიმშილეებს დენი გაუთიშეს და წყალმომარაგება შეუწყვიტეს
თბილისი.07.02.06.მედიანიუსი. ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის პროფესორ-მასწავლებლები შიმშილობის აქციას განაგრძობენ.
პროფესორ ნესტან კირთაძის ინიციატივით უნივერსიტეტში შიმშილობა გუშინ დაიწყეს. საპროტესტო აქციის მეორე დღეს პროფესორები - ნესტან კირთაძე, მურმან ტოგონიძე, დავით ქადაგიძე, დემურ ბახტაძე და უნივერსიტეტის ალტერნატიული სამეცნიერო საბჭოს წევრი ადა მარშანია რექტორატს  მორალურ და ფიზიკურ ზემოქმედებაში ადანაშაულებენ. „წუხელ უნივერსიტეტში მოშიმშილეებმა კოშმარული ღამე გავათენეთ. უნივერსიტეტის შენობის დაცვის უფროსი თამაზ წიკლაური რამდენჯერმე მოიჭრა ჩვენთან და პატრულისა და უშიშროების მუქარით, შენობის დაცლა მოითხოვა. როგორც ჩანს, რექტორატი მიდის პროვოკაციაზე. წუხელვე გამოგვირთეს ელექტროენერგია, შეგვიწყვიტეს გაზი და წყალმომარაგება. შიმშილისგან დაუძლურებული ადამიანები წუხელ მთელი ღამე ბნელ დერეფნებში მიდი-მოვდიოდით. წინააღმდეგ შემთხვევაში ადგილზე გაყინვა გველოდა“,  განუცხადა “მედიანიუსს” ნესტან კირთაძემ.

Electricity and Water Switched Off in University Building
Tbilisi, 07.02.06, “Media News” – Lecturers and professors from Tbilisi State University continue their hunger strike.
The protest action started yesterday evening, initiated by Nestan Kirtadze. On the second day of the strike, Professors Nestan Kirtadze, Murman Togonidze, David Kadagidze, Demur Bakhtadze and a member of the alternative scientific council of the University, Ada Marshania, accused the administration of physical and moral abuse. “Last night was terrible for us protesters. The head of the University guard, Tamaz Tsiklauri, rushed at us several times, shouting and demanding that we leave the building. He even called the patrol police. The University administration has now taken to provocation; they have switched off electricity and water. We were walking throughout the night along the dark halls, otherwise we would have frozen,”- said NEstan Kirtadze to “Media news”.