ადამიანთა ვაჭრობის წინააღმდეგ ბრძოლის შესახებ კანონპროექტს განიხილავენ
თბილისი.10.02.06.მედიანიუსი. დღეს საერთაშორისო საქმეთა ეროვნულ-დემოკრატიული ინსტიტუტი (NDI) კანონპროექტზე „ადამიანთა ვაჭრობის წინააღმდეგ ბრძოლის შესახებ საქართველოს კანონის“ მრგვალ მაგიდას მოაწყობს.
შეხვედრის მიზანია ადამიანთა ვაჭრობის (ტრეფიკინგის) წინააღმდეგ ბრძოლის 2005-2006 წლების სამოქმედო გეგმის შეფასება და აღნიშნული კანონპროექტის განხილვა. ამ კანონპროექტის მიღება საქართველოს პარლამენტში მიმდინარე თვეში იგეგმება.
NDI-ის მიერ ორგანიზებულ განხილვას საქართველოს პარლამენტის და მთავრობის წარმომადგენლები‚ აღნიშნულ საკითხზე მომუშავე საერთაშორისო არასამთავრობო ორგანიზაციები და ექსპერტები დაესწრებიან.

05:34, Tuesday, 21.05.2013
Tbilisi, 10.02.2006, “Media News” - The National Democratic Institute for International Affairs (NDI), organized a roundtable discussion about the Draft Law on Combating Trafficking in Human Beings and related legislation, which is expected to be adopted by the Parliament of Georgia in February 2006.
The aim of the roundtable discussion is to assess the 2005-2006 Plan of Action against Trafficking in Human Beings and to discuss the Draft initiated by MP Lali Papiashvili, Deputy Chair of the Human Rights and Civil Integration Committee.
Invited participants include Members of the Parliament, representatives of the Government of Georgia and other state institutions, domestic and international organizations and the media.