სპეცოპერაციის დროს დაჭრილი ბუბა ფუთურიძე ციხის რესპუბლიკურ საავადმყოფოში გადაიყვანეს
თბილისი.05.05.06.მედიანიუსი. სამი დღის წინათ თბილისში, მტკვრის მარჯვენა სანაპიროზე ჩატარებული სპეცოპერაციის დროს დაჭრილი ბუბა ფუთურიძე სამართალდამცავებმა თბილისის #1 კლინიკური საავადმყოფოდან ციხის რესპუბლიკურ საავადმყოფოში გადაიყვანეს. დაჭრილის ოჯახის წევრები ამ ფაქტს აპროტესტებენ და მიიჩნევენ, რომ ციხის საავადმყოფოში ბუბა ფუთურიძის ჯანმრთელობის მდგომარეობა გაუარესდება.
"პაციენტის მდგომარეობა ნორმალური, დამაკმაყოფილებელი იყო. თუმცა ბუბა ფუთურიძე ქირურგიულ განყოფილებაში მკურნალობის გაგრძელებას საჭიროებს. იგი ციხის რესპუბლიკურ საავადმყოფოში სასჯელაღსრულების დეპარტამენტის თანამშრომლებმა გადაიყვანეს," - აღნიშნა თბილისის #1 კლინიკური საავადმყოფოს ექიმმა ავთანდილ მეგრელაძემ.

Tbilisi, 05.05.06, ‘Media News’ – Buba Puturidze, who was injured during the recent special operation in the centre of Tbilisi, was moved to a prison hospital from Tbilisi Clinical Hospital #1. His family members are protesting against the police’s decision, saying that Puturidze’s health will only worsen in prison.
“The condition of the patient is normal - although he needs to continue to have surgery. He was moved to the Prison Hospital by representatives of the Penitentiary Department,” said Avtandil Megreladze, a doctor at Clinical Hospital #1.