პოლიციის თანამშრომლებს ფიზიკურ ზემოქმედებაში ადანაშაულებენ
თბილისი.08.05.06.მედიანიუსი. იმერეთის რეგიონში სახალხო დამცველის წარმომადგენლები სამხარეო კლინიკურ საავადმყოფოში შეხვდნენ შალვა ჟორჟოლიანსა და მის შვილს დავით ჟორჟოლიანს.
როგორც დავით ჟორჟოლიანმა ომბუდსმენის წარმომადგენლებს უთხრა, 2006 წლის 22 აპრილს მასთან სახლში მივიდნენ  შს ფარცხანაყანების ქვეგანყოფილების თანამშრომლები და ის და მისი ძმა, გურამ ჟორჟოლიანი, პოლიციის ქვეგანყოფილებაში წაიყვანეს. როგორც ადგილზე გაირკვა, მათ ელვა-შემდუღებელი აპარატის ქურდობას ედავებოდნენ. ჟორჟოლიანები ცალ-ცალკე ოთახებში შეიყვანეს და გაჩხრიკეს.
დავით ჟორჟოლიანის თქმით,  განყოფილებაში პოლიციის თანამშრომელმა მას ჯიბეში მარიხუანა ჩაუდო და უთხრა, `თუ ქურდობისთვის ვერა, ამისათვის მაინც დაგიჭერო.” ერთ-ერთმა პოლიციელმა კი თავში იარაღის ტარი ჩაარტყა. მოგვიანებით პოლიციის განყოფილებაში ჟორჟოლიანების მამა – შალვა ჟორჟოლიანიც მიიყვანეს. გარკვეული დროის შემდეგ, პოლიციის თანამშრომლებმა ძმებს განუცხადეს, რომ შალვა ჟორჟოლიანი თავს ცუდად გრძნობს და სამივე პოლიციის მანქანით სახლში წაიყვანეს.
როგორც დავით ჟორჟოლიანი მიუთითებს, პოლიციის განყოფილებაში მათი დაკავება ოფიციალურად არ დაუფიქსირებიათ. პოლიციის თანამშრომლები შალვა ჟორჟოლიანის ცემის ფაქტს უარყოფენ.
იმავე საღამოს შალვა ჟორჟოლიანის ჯანმრთელობის მდგომარეობა გაუარესდა და ოჯახმა ის სამხარეო კლინიკურ საავადმყოფოში გადაიყვანა, სადაც დღემდე მკურნალობს. ექიმების დასკვნის თანახმად, მას ტვინის შერყევა და გაჟონვა აქვს. შალვა ჟორჟოლიანი კომპიუტერულ ტომოგრაფიას საჭიროებს, რაც გარკვეულ თანხებთან არის დაკავშირებული, რისი საშუალებაც ოჯახს არ გააჩნია.

Police Officers Accused of Physical Assault
Tbilisi, 08.05.06, ‘Media News’ – Representatives of the Public Defender in the Imereti region met Shalva Jorjoliani and his son David Jorjoliani in the regional hospital.
According to David Jorjoliani, on the 22nd April 2006, police officers took him and his brother Guram Jorjoliani to the police station. They were accused of robbery. They were examined in separate rooms. David Jorjoliani claims that a police officer put marijuana in his pocket, saying: “If we cannot arrest you for the robbery, you will be imprisoned for carrying drugs.” The police also used force on the two arrested brothers. Later, their father Shalva Jorjoliani was also brought to the police station. After a while, police officers said that Shalva Jorjoliani felt bad and three of them were then taken home by car.
David Jorjoliani says that their arrest was not officially registered at the police station. Police officers deny physical assaulting Shalva Jorjoliani.
Shalva Jorjoliani’s medical condition worsened that same evening and he was moved to the regional hospital. He has been receiving treatment at the hospital for more then two weeks now.