სტუდია „რეპორტიორის“ ახალი ფილმის პრეზენტაცია გაიმართა
თბილისი.16.05.06.მედიანიუსი. 16 მაისს თბილისში, „კინოს სახლში“ სტუდია „რეპორტიორის“ ფილმის „მადლობა პატრულს“ პრეზენტაცია გაიმართა. 20-წუთიანი დოკუმენტური ფილმი ასახავს 2004 წლის 24 ნოემბერს ჩატარებულ სპეცოპერაციას, რომლის დროსაც 19 წლის ამირან რობაქიძე დაიღუპა.
როგორც ფილმიდან ირკვევა, 24 ნოემბრის ღამეს საპატრულო პოლიციის თანამშრომლებმა „ბმვ“ მარკის ავტომანქანა უმიზეზოდ გააჩერეს და მანქანაში მყოფი ექვსი ახალგაზრდა მამაკაცის დაკავება სცადეს. სპეცოპერაციის დროს საპატრულო პოლიციის თანამშრომლის გრიგოლ ბაშალეიშვილის მიერ გასროლილ ტყვიას გაჩერებული ავტომობილის ერთ-ერთი მგზავრის ამირან რობაქიძის სიცოცხლე შეეწირა.
სტუდია „რეპორტიორის“ ჟურნალისტების ინფორმაციით, ამ დროისათვის ციხიდან თავდებით არიან გათავისუფლებულნი როგორც პატრულის მიერ დაკავებული ხუთი პირი, ასევე საპატრულო პოლიციის თანამშრომელი გრიგოლ ბაშალეიშვილიც.
„მადლობა პატრულს“ ბრალდებულთა და საპატრულო პლიციის თანამშრომელთა  ჩვენებებზეა აგებული. გაკეთებულია ანალიზი პროკურატურის დასკვნებზე და სასამართლოს გადაწყვეტილებებზე.

Presentation of ‘Reporter’ Studio’s New Film
Tbilisi. 16.05.06. Media News. On May 16th, the ‘Reporter’ studio will present its new film - ‘Thanks to Patrol’ - in Kino Sakhli.  The 20 minute documentary film shows the ‘Special Operation’ that took place on November 24th 2004, in which Amiran Robakidze, aged 19, died.
The film reveals that on November 24th, the patrol police stopped a ‘BMW’ and attempted to detain the six men in the car for no reason. During this Special Operation, Amiran Robakidze was killed by a bullet fired by police officer Grigol Bashaleishvili.
According to journalists from the ‘Reporter’ studio, all five people detained during the Special Operation, as well as Officer Grigol Bashaleishvili, have been released on bail.
‘Thanks to Patrol’ is based on the testimonies of the accused and the patrol police officers. It analyzes the conclusions of the Prosecutor’s Office and the Court decisions.