ბეჟან გვაზავას ორთვიანი წინასწარი პატიმრობა შეეფარდა
თბილისი.30.05.06.მედიანიუსი. სამართალდამცავების მიერ ორი დღის წინ დაკავებულ ბეჟან გვაზავას ზუგდიდის რაიონულმა სასამართლომ აღმკვეთი ღონისძიების სახით ორთვიანი წინასწარი პატიმრობა შეუფარდა.
ექსპრეზიდენტ ზვიად გამსახურდიას ხელისუფლების მომხრე ბეჟან გვაზავა და მისი თანამოაზრე როინ ქარდავა სამართალდამცავებმა ზუგდიდის ახალგაზრდულ ბანაკთან ახლოს დააკავეს. მათ იარაღის უკანონოდ შენახვისა და ტარებაში ედებათ ბრალი.
სასამართლომ გირაოს გადახდის შესახებ ბეჟან გვაზავას შუამდგომლობა არ დააკმაყოფილა და ორივე ბრალდებულს წინასწარი პატიმრობა შეუფარდა.
ბეჟან გვაზავა წლების მანძილზე საკუთარ ჯგუფთან ერთად ტყეში იმალებოდა. მისი შემორიგება ხელისუფლებამ მხოლოდ 2004 წელს მოახერხა.

Tbilisi. 30.05.06. Media News. The Zugdidi District Court has sentenced Bezhan Gvazava to two months pre-trial detention. He was detained two days ago by the police.
Bezhan Gvadzava and Roin Kardava, supporters of the ex-President Zviad Gamsakhurdia, were detained near the youth camp in Zugdidi. They are charged with illegally transporting weapons.
The court was not satisfied with Bezhan Gvadzava’s plea-bargaining and both detainees were sentenced to pre-trial detention.
Bezhan Gvadzava and his gang had been hiding in the forest for years - they only reconciled with the government in 2004.