სამართალდამცველებმა მონასტერში სპეცოპერაცია ჩაატარეს
თბილისი.02.07.06.მედიანიუსი. მარადქალწულ მარიამის შობის სამონასტრო კომპლექსში დღეს 30-მდე შეიარაღებულმა ნიღბიანმა სამართალდამცველმა ჩხრეკა ჩაატარა. სამონასტრო კომპლექსი დმანისის რაიონში, ხრამის ხეობაში მდებარეობს. ის დმანისისა და აგარაკ-ტაშირის ეპისკოპოსმა ზენონმა (იარაჯულმა) ახლახან გახსნა.
როგორც „მედიანიუსს“ მეუფე ზენონმა უთხრა, ნიღბიანები სამონასტრო კომპლექსში ეჭვმიტანილის ძებნის საბაბით შევიდნენ. თუმცა, მათ ჩხრეკის ორდერი არ წარუდგენიათ.
მისივე თქმით, სამონასტრო კომპლექსში შესულებმა ძირს დააწვინეს მორჩილები, მიუშვირეს ავტომატები და დაემუქრნენ, თუ გაინძრევით, გესვრითო. მათ მორჩილებს სამონასტრო კომპლექსში მყოფი რესტავრატორებიც მიაყოლეს და „გაჩხრიკეს მთელი სამონასტრო კომპლექსი“.
ეჭვმიტანილები სამინისტრო კომპლექსში ვერ  აღმოაჩინეს. თუმცა, სამართალდამცველებმა სამონასტრო კომპლექსი ისე დატოვეს, რომ ღვთისმსახურებისათვის ბოდიშიც არ მოუხდიათ.

Special Operation Conducted in the Monastery
Tbilisi, 02.07.06, ‘Media News’ – More then 30 masked people have conducted search in the Monastery of St. Mariam in Dmanisi region. The monastery was opened by episcope Zenoni.
According to the episcope, masked people raided the monastery, searching the criminals. However they did not have the permission of entering the building.
Law enforcers have made people gathered in the church for prayer to lie down and threatened them with the guns. The whole Monastery complex was searched. despite the fact, that the accused were not discovered in the church, the law enforcers left the territory without even pardoning the priests.