სახალხო დამცველის აპარატთან მუდმივმოქმედი საკონსულტაციო საბჭო ჩამოყალიბდება
თბილისი.20.07.06.მედიანიუსი. 21 ივლისს სასტუმრო „თბილისი მერიოტში“ გაიმართება შეხვედრა, რომელიც შეეხება მიმდინარე პროექტის „არც ერთი ბავშვი უყურადღებოდ“ შედეგების შეჯამებასა და სახალხო დამცველის აპარატსა და არასამთავრობო ორგანიზაციებს შორის მომავალი თანამშრომლობის საკითხებს.
ამ შეხვედრის შედეგად, სახალხო დამცველის აპარატთან ჩამოყალიბდება მუდმივმოქმედი საკონსულტაციო საბჭო. საბჭოში შევლენ ბავშვთა საკითხებზე მომუშავე არასამთავრობო ორგანიზაციების წარმომადგენლები, ექსპერტები, ბავშვის უფლებათა დამცველები.
შეხვედრაზე არასამთავრობო ორგანიზაციები გააკეთებენ განცხადებას ბავშვის უფლებათა კონვენციასთან საქართველოს კანონმდებლობის შეუთავსებლობასთან დაკავშირებით, რომელიც შეეხება არასრულწლოვან დამნაშავეთათვის სასჯელის შეფარდების შემთხვევებს.
აღნიშნული შეხვედრა გაიმართება გაეროს ბავშვთა ფონდისა და ევროკომისიის ხელშეწყობით, მიმდინარე პროექტის „არც ერთი ბავშვი უყურადღებოდ“ ფარგლებში. პროექტის კოორდინატორი ორგანიზაცია არის მშვიდობისა და თანამშრომლობის საერთაშორისო ახალგაზრდული ქსელი „იუვენკო“.

Permanent Consultation Council Will Establish in the Ombudsman’s Office
Tbilisi, 20.07.2006, ‘Media News’ – On the 21st of July, meeting about evaluation of the project ‘No Child without Attention’ will be held in ‘Tbilisi Marriot’. Future cooperation between the Ombudsman’s Office and NGOs will also be discussed.
Permanent Consultation Council, formed with NGOs, working on children issues, experts and child’s rights defenders, will be created after the meeting. NGOs will talk about incompatibility of Georgian legislation to European Convention of Children’s Rights.
The meeting is organized by financial assistance of UNICEF and European Commission in the frame of the project ‘No Child without Attention’’. The coordinator of the project is the Youth Network of Peace and Cooperation.