პარლამენტარ კახა კუკავას განცხადება
დღეს ტელეკომპანია “რუსთავი-2”-მა გაავრცელა “ჩემი” კომენტარი, რომელშიც მე თითქოს ვაცხადებ, რომ ოპოზიცია ემზადება ხელისუფლებასთან კონფრონტაციისთვის, რისი შემადგენელი ნაწილიც იქნება ემზარ კვიციანის მიერ კოდორის ხეობაში დაწყებული გამოსვლა.
განვმარტავ, რომ ზ/ა ინფორმაცია არანაირად არ შეესაბამება ჩემს მიერ სინამდვილეში გაკეთებულ განცხადებას. ამის შესახებ ცნობილი იყო “რუსთავი-2”-ს ტელეკორესპონდენტისთვის, რომელიც “კურიერი”-ს ეთერში გასვლამდე მესაუბრა ტელეფონით. მე მას ავუხსენი რომ მათ ხელთ არსებული ინფორმაცია იყო არასწორი და იქვე გავაცანი ჩემი განცხადების სწორი ვარიანტი. ამის შემდეგ ტელეკომპანიამ მთხოვა სატელევიზიო ინტერვიუ, რაზეც განვუცხადე უარი “რუსთავი-2”-სთვის ოპოზიციური პარტიების მიერ გამოცხადებული კარგად ცნობილი ბოიკოტის გამო. სამწუხაროა რომ ჩემი უარი ტელეინტერვიუზე გახდა საკმარისი მიზეზი ტელეკომპანია “რუსთავი-2”-სთვის გაევრცელებინა მიზანმიმართული დეზინფორმაცია.
და ბოლოს, კიდევ ერთხელ გამოვხატავ ჩემს პოზიციას: მიმაჩნია რომ ემზარ კვიციანის მიერ დაწყებული გამოსვლა ხელისუფლების წინააღმდეგ არის ძალზე სერიოზული პრობლემა და მან მართლაც შეიძლება გამოწვიოს უკიდურესი კონფრონტაცია ქვეყანაში. იმავდროულად ხაზგასმით განვმარტავ რომ არანაირი კავშირი ემზარ კვიციანის გამოსვლას ხელისუფლებასა და ოპოზიციას შორის არსებულ დაპირისპირებასთან არა აქვს და არც შეიძლება ჰქონდეს.

Statement of the MP Kakha Kukava
Broadcasting Company ‘Rustavi 2’ disseminated my wrong comment about the fact that the opposition is planning confrontation against the government. The resistance of Emzar Kvitsiani in Kodori gorge is the part of the confrontation.
I want to underline that up-mentioned information does not coincide with the announcement I made. The journalist of ‘Rustavi 2’, who had a phone talk with me before new program ‘Kurieri’ was aired, knew what my real comment was. After that he asked me to give ‘Rustavi 2’ official comment on it. However I did not because of well-known boycott against ‘Rustavi 2’ from the opposition parties. That was the reason, they spread disinformation.
I once again state my position about processes in Kodori gorge: I think Kvitsiani’s confrontation is very serious problem, which can cause riot in the country. I again underline that Kvitsiani’s plans have nothing in common with disagreement between the government and opposition.