თბილისის ცენტრში რედაქციები გაძარცვეს
თბილისი.02.08.06.მედიანიუსი. 1 აგვისტოს, სავარაუდოდ, ღამის 11-დან 12 საათამდე, დაუდგენელმა პირებმა თბილისში, გამომცემლობა „სამშობლოს“ ბელინსკის ქუჩის ფლიგელში განთავსებული პირველ, მეორე და მესამე სართულზე განთავსებული რედაქციების კარების საკეტები გატეხეს და იქ ძარცვის მიზნით შეაღწიეს. „ამერიკის ხმის“ რედაქციიდან ერთი პროცესორი მოიპარეს,  კომპიუტერულ ცენტრ „ალგოს“ ოფისიდან კი - ოთხი პროცესორი, ფოტოაპარატი და ფაქსის აპარატი წაიღეს.
გამომცემლობის დაცვის თანამშრომლების განცხადებით, რედაქციის თანამშრომლები უსაფრთხოების დაცვისთვის თანხას არ იხდიდნენ და მათგან პრეტენზიას არ მიიღებენ. თუმცა, როგორც კომპიუტერული ცენტრ „ალგოს“ დირექტორმა ვლადიმერ კვინიკაძემ „მედიანიუსს“ უთხრა, რედაქციებსა და კომპიუტერულ ცენტრს დაცვის სამსახურისთვის თანხის გადახდა არ ევალება.

Editorial Offices Are Robbed in the Centre of Tbilisi
Tbilisi. 02.08.06. Media news. On August 1, at approximately 11-12 p.m. unidentified people forcefully unlocked the door and broke into to rob Editorial Offices, based on the third and the fourth floors of Publishing House ‘Samshoblo’ in Belinski street, Tbilisi. They have stolen one processor from the office of ‘Amerikis Khma’ (Voice of America), they have stolen four processors, a photo camera and a fax machine from Computer Centre ‘Algo’.
According to security staff, Editorial Office contributors did not pay for security and so they can not accept any complaint from them. Though, as Vladimer Kvinikadze, director of Computer Centre ‘Algo’, declared to ‘Media news’, neither Editorial Offices nor Computer Centre had to pay for security.