კოდორის ხეობაში მონიტორინგს, სავარაუდოდ, გაეროს წარმომადგენლები განახორციელებენ
თბილისი.08.08.06.მედიანიუსი. საქართველოს თავდაცვის მინისტრის ირაკლი ოქრუაშვილის განცხადებით, ხელისუფლება თანახმაა დაუშვას კოდორის ხეობაში გაეროს მონიტორინგის ჯგუფი, თუმცა "მათში რუსი სამხედროები ნაკლებად იქნებიან წარმოდგენილნი".
ამის მიზეზი კი თავდაცვის მინისტრის თქმით, ის არის, რომ სწორედ რუსეთის სამშვიდობო ძალების პოსტებიდან ესვრიან კოდორის ხეობაში განლაგებულ საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს ქვედანაყოფებს.
ოქრუაშვრილმა აღნიშნა, რომ ამჟამად კოდორის ხეობაში თავდაცვის სამინისტროს 40-მდე თანამშრომელი იმყოფება, რომელიც ერთ-ერთი ხიდის აღდგენაზე მუშაობენ.

Monitoring In Kodori Gorge Is Supposed to Be Commenced By UN Representatives
Tbilisi. 08.08.06. Media News.  Georgian Defense Minister Irakli Okruashvili declares that the Government consent on admission UN monitoring group in Kodori Gorge, though ‘Russian Military officials would be less represented in it.’
The reason of his statement is firing from Russian Peace-makers’ block posts at Georgian Interior Ministry subunits, situated in Kodori Gorge.
Okruashvili pointed out that at present 40 officers of Defense Ministry are located in Kodori Gorge, who are working on restoration of a bridge.