ლაშა ჩხარტიშვილი ორ დღეს წინასწარი დაკავების იზოლატორში გაატარებს
თბილისი.09.08.06.მედიანიუსი.  თბილისის საქალაქო სასამართლოს ადმინისტრაციულმა კოლეგიამ არასამთავრობო ორგანიზაცია `თანასწორობის  ინსტიტუტის~ წევრს ლაშა ჩხარტიშვილს, წვრილმანი ხულიგნობის ბრალდებით ორდღიანი პატიმრობა შეუფარდა. პროცესი 9 აგვისტოს ღამის 3 სთ-ზე დაინიშნა და დილის 6 სთ-მდე გასტანა.
ლაშა ჩხარტიშვილის ბრალი დასდეს ამირან რობაქიძის მკვლელობასთან დაკავშირებულ სასამართლო პროცესის მსვლელობისას, საქალაქო სასამართლოს ეზოში არეულობის მოწყობაში.
დაპატიმრებულის ადვოკატის გელა ნიკოლაიშვილის თქმით, მოსამართლემ ხელისუფლების დაკვეთა შეასრულა და უკანონო გადაწყვეტილება მიიღო

Lasha Chkhartishvili Is About to Spend Two Days in Preliminary Detention Isolator
Tbilisi. 10.08.06. Media News. Tbilisi City Court Administrative Board has sentenced Lasha chkhartishvili, member of ‘Egalitarian Institute’ to two days imprisonment for tenuous hooliganism. The proceeding was fixed on 9 August at 3.00p.m. and lasted till 6.00 a.m.
Lasha Chkhartishvili was accused of arranging a riot in the yard of the City Court when trial was held on Amiran Robakidze’s murder.
As detainee’s lawyer, Gela Nikolaishvili says the judge has implemented the government’s order and passed illegal verdict.