აზერბაიჯანელთა ეროვნული ასამბლეის ხელმძღვანელი ვანო მერაბიშვილს მკვლელობის დაკვეთაში ადანაშაულებს
თბილისი.16.08.06.მედიანიუსი. საქართველოში მცხოვრები აზერბაიჯანელთა ეროვნული ასამბლეის ხელმძღვანელი დაშგინ გიულმამედოვი აცხადებს, რომ აზერბაიჯანელთა რელიგიური ლიდერი სადრედდინ პალანგოვი საქართველოს შინაგან საქმეთა მინისტრის ვანო მერაბიშვილის პირადი მითითებით მოკლეს და მისი გვამი შსს-ს კონტრდაზვერვის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა გადამალეს.
როგორც გიულმამედოვმა რუსულ საინფორმაციო საშუალებებს განუცხადა, საქართველოს ხელისუფლებისთვის პალანგოვი მიუღებელი პიროვნება იყო, რადგან "მის ერთ სიტყვას შეეძლო ასეულ ათასობით აზერბაიჯანელთა არასანქცირებული მიტინგები გამოეწვია".
გიულმამედოვის თქმით, მიუხედავად იმისა, რომ პალანგოვის მკვლელობიდან ერთი წელი გავიდა, საქართველოს შსს მაინც ასაიდუმლოებს გვამის ადგილსამყოფელს.

Head of Azeri National Assembly Accuses Vano Merabishvili in Murder
Tbilisi, 16.08.2006, ‘Media News’ – Dashgin Giulmamedov, the head of Azeri National Assambly, who is living in Georgia declares that Azeri Religious leader Sadreddin Palangov was killed by Vano Merabishvili’s order. The body of killed was hidden by the Georgian intelligence, thinks Giulmamedov.
As Giulmamedov said to the Russian media, Palangov was not acceptable person for Georgian government, because “his only word could cause massive demonstrations of Azeris”.
According to Giulmamedov, though one year has passed after Palangov’s death, the ministry of Internal Affairs of Georgia still hides his body.