სახალხო დამცველის დახმარებით პატიმარი სამკურნალო დაწესებულებაში გადაიყვანეს
თბილისი.25.08.06.მედიანიუსი. სახალხო დამცველს სოზარ სუბარს განცხადებით თბილისის #1 საპყრობილეში მყოფმა პატიმრის გიორგი გ-ს დედამ ნანული გ-მ მიმართა. მისი თქმით, პატიმარი გიორგი გ. ტუბერკულოზის მძიმე ფორმით არის დაავადებული და მისი ჯანმრთელობის მდგომარეობა უარესდება.
2006 წლის 29 ივნისს სახალხო დამცველის აპარატმა იუსტიციის და შრომის, ჯანმრთელობისა და სოციალური დაცვის სამინისტროების ექიმ-ექსპერტთა ერთობლივი კომისიის თავმჯდომარეს ბადრი ბალავაძეს პატიმარი გიორგი გ-ს ჯანმრთელობის მდგომარეობის შემოწმება მოსთხოვა.
21 აგვისტოს ცნობილი გახდა, რომ პატიმარს სამედიცინო შემოწმება ჩაუტარდა, რის შედეგად ფილტვების ტუბერკულოზი დაუდგინდა. პატიმარი გიორგი გ. შემდგომი გამოკვლევებისა და მკურნალობის მიზნით მსჯავრდებულთა სამკურნალო დაწესებულებაში გადაიყვანეს.

Ombudsman Helps ill Prisoner to be Moved to the Hospital
Tbilisi, 25.08.06, ‘Media News’ – Nanuli G, the mother of inmate George G, who is imprisoned in the Jail #1, appealed to Sozar Subari for help. According to mother, her son has acute form of TB and his heath condition is getting worse.
On the 29th of July, Publis Defender’s Office asked the Ministry of Justice and Health, Labour and Social Affairs to create group of experts to check heath condition of George G.
After medical research it was proved that George G. has TB of lungs. He is now moved to the hospital for additional research and medical treatment.