იგორ გიორგაძის მხარდამჭერები ფართომასშტაბიანი საპროტესტო აქციებით იმუქრებიან
თბილისი.06.09.06.მედიანიუსი. იგორ გიორგაძის მხარდამჭერ ორგანიზაციებში მიმდინარე ჩხრეკასა და ზოგიერთი წარმომადგენლის დაკავებასთან დაკავშირებით, დღეს თბილისში, იგორ გიორგაძის საქველმოქმედო ფონდის "სამართლიანობის" ოფისის წინ პოლიტიკური მოძრაობა `იმედის" გენერალურმა მდივანმა გიორგი ხმელიძემ განცხადება გააკეთა.
გიორგი ხმელიძის თქმით, სახელმწიფო გადატრიალების მცდელობის ბრალდებით იგორ გიორგაძის საქველმოქმედო ფონდის ოფისში ჩხრეკა დაიწყო. დაკავებულია მოძრაობა `ანტისოროსის~ ლიდერი მაია ნიკოლეიშვილი, ქრისტიანულ-მონარქისტული  პარტიის ლიდერი თემურ ჟორჟოლიანი და პარტია `სამართლიანობის'  რეგიონული ოფისების რამდენიმე წარმომადგენელი.
იგი ხელისუფლების ბრალდებას აბსურდულს უწოდებს და აცხადებს, რომ პოლიტიკური პარტია `იმედი"" ხელისუფლების მიერ `გადადგმულ უგუნურ ნაბიჯებს არ შეუშინდება და საპროტესტო აქციებს გააგრძელებს. ""თუ ხელისუფლება არ შეწყვეტს ჩვენს პოლიტიკურ დევნას, მოვაწყობთ ფართომასშტაბიან საპროტესტო აქციებს. იძულებული გავხდებით მოვითხოვოთ ხელისუფლების გადადგომა და ვადამდელი საპარლამენტო და საპრეზიდენტო არჩევნები"", _ განაცხადა გიორგი ხმელიძემ.

Supporters of Igor Giorgadze Threat with Massive Protests
Tbilisi, 06.09.2006, ‘Media News’ – Goerge Khmaladze, the general director of political movement ‘Imedi’ (‘Hope’) made a statement about arrests of the members of party ‘Samartlianoba’ (‘Justice’).
According to him, search was conducted in the offices of party ‘Justice’ in accusation of overthrowing the government. Maya Nikoleishvili, the head of ‘Anti-Soros’,  Temur Jorjoliani, leader of Christian-Monarchist party and several representatives of regional offices of ‘Justice’ were also detained.
He says decision made by the government is absurd, and that political party ‘Imedi’ will not be afraid of steps, made by the government. “If the government will not stop political chase, we will start massive protests,” – said George Khmaladze.