თავდასხმა ფოთის პოლიციაზე
30 აგვისტოს, დაახლოებით 02 საათსა და 30 წუთზე თავდასხმა მოხდა ფოთის პოლიციის ადმინისტრაციულ შენობაზე. თავდაპირველად ბოროტმოქმედებმა შენობაში ხელყუმბარა შეაგდეს, შემდეგ კი ავტომატური ცეცხლსასროლი იარაღიდან ცეცხლი გაუხსნენ შენობას. ოპერატიულმა სამსახურმა და საპატრულო პოლიციამ ცხელ კვალზე  მალხაზ ჯალაღონია დააკავა. დაკავებულს ჩხრეკისას აღმოაჩნდა ხელყუბარა. თვიმხილველთა თქმით, სროლები ქალაქის სხვა უბანშიც ისმოდა.
შსს სამეგრელო_ზემო სვანეთის სამხარეო პოლიციის მთავარმა სამმართველომ 30 აგვისტოს ფოთში ჩატარებული სპეცოპერაციის შედეგად დააკავა კობა ბერაია და გოჩა მზარელუა. სამხარეო პოლიციის უფროსმა მერაბ გერგაიამ ბრიფინგზე განაცხადა, რომ მზარელუა არის ე.წ. კანონიერი ქურდის მერაბ მზარელუას ძმაა. რაც შეეხება ბერაიას, მას, სამართალდამცავთა თქმით, დაკავებისას აღმოაჩნდა ნარკოტიკული საშუალება ჰეროინი. ბერაია ადრე ნასამართლევია.
სამხარეო პოლიციის უფროსმა თავი აარიდა პასუხს კითხვაზე, არიან თუ არა კავშირში ბერაია და მზარელუა ფოთის პოლიციის შენობის დაცხრილვასთან. მან განაცხადა, რომ მიმდინარეობს გამოძიება. არც ის დააკონკრეტა, აქვს თუ არა კავშირი 30 აგვისტოს  ინცინდენტს, ერთი კვირის წინ ჩატარებულ სპეცოპერაციასთან, როცა მოკლულ იქნა ფოთელი “ავტორიტეტი  ხვიჩა კოკაია.

Poti Police Was Attacked
On the 30th of August late in the night the Administration Building of Poti Police was attacked. Criminals threw hand grenades and then opened fire. Police officers arrested Malhkaz Jalaghonia, who had a hand grenade. According to eye witnesses, shooting was heard in other parts of the city as well.
Koba Beraia and Gocha Mzarelua were arrested during the special operation, held by Samegrelo-Zemo Svaneti police. According to Merab Gergaia, head o fpolice, on of the arrested, Mzarelua, is the brother of well known criminal Merab Mzarelua. As for BEraia, police discovered heroin with him during the arrest. Beraia was arrested before.
The head of Poti Police avoid answering, if the arrested were connected with the attack. He said that investigation is under way. He did not answer, if the attack on police building was connected with the special operation, conducted in Poti week ago, when criminal Khvicha Kokaia was killed.