საგარეჯოს რაიონის გამგებელს ჟურნალისტის შეურაცხყოფაში ადანაშაულებენ
კახეთის რეგიონული გაზეთის „პროგრესის“ რედაქცია საგარეჯოს რაიონის გამგებლის მოვალეობის შემსრულებელს გარსევან ბუხნიკაშვილს გაზეთ „პროგრესის“ კორესპონდენტის მიშიკო ლაზაშვილის სიტყვიერ შეურაცხყოფაში ადანაშაულებს და მისგან საჯაროდ ბოდიშის მოხდას მოითხოვს.
როგორც ლაზაშვილმა ჩვენთან საუბარში აღნიშნა, შეურაცხყოფამდე გამგებლის მოვალეობის შემსრულებელმა ის საგარეჯოს რაიონის გამგეობის თანამშრომელთა სხდომიდან გააძევა. „სხდომებს თითქმის სისტემატურად ვესწრები. ორშაბათს კი სხდომაზე შემოსულმა გარსევან ბუხნიკაშვილმა მიბრძანა სხდომის დარბაზი დამეტოვებინა. მიუხედავად ჩემი მოთხოვნისა, მიზეზი არ დაუსახელებია. მისგან პასუხად მხოლოდ ის მივიღე, რომ მას ასე სურდა. შევახსენე, რომ ხელს მიშლიდა საჯარო ინფორმაციის მოპოვებაში და ისიც ვუთხარი, რომ ჩემს გარდა, სხდომას სხვა ჟურნალისტებიც ესწრებოდნენ და თუ სხდომა დახურული იყო, დარბაზი მათაც უნდა დაეტოვებინათ. ამის შემდეგ გამგებელმა მიყვირა - დარბაზი დამეტოვა, წამოხტა და ჩემსკენ წამოვიდა. მისი მხრიდან ჩემდამი პროვოკაციის თავიდან ასაცილებლად  დარბაზის დატოვება გადავწყვიტე, რა დროსაც სიტყვიერი შეურაცხყოფა მომაყენა, ხმამაღლა, ყველას თანდასწრებით რამდენჯერმე ნაძირალა მიწოდა“,- აცხადებს მიშიკო ლაზაშვილი და გამგებლის მ/შ-ს მხრიდან შეურაცხყოფის ფაქტს, ბუხნიკაშვილზე გაზეთში გამოქვეყნებულ კრიტიკულ წერილებს უკავშირებს.
გაზეთ „პროგრესის“ რედაქტორი ლეილა მურაკაშვილი არ გამორიცხავს, რომ  ჟურნალისტზე განაწყენებულმა საგარეჯოს რაიონის გამგებლის მოვალეობის შემსრულებელმა ლაზაშვილის წინააღმდეგ სხვა მეთოდებიც გამოიყენოს. „მიშიკო ლაზაშვილის წინააღმდეგ განხორციელებული  ზეწოლისა და პროვოკაციის ნებისმიერ შემთხვევაში პასუხისმგებლობას გარი ბუხნიკაშვილს დავაკისრებთ“, - აცხადებს ლეილა მურაკაშვილი.
თავად საგარეჯოს რაიონის გამგებლის მოვალეობის შემსრულებელი გარსევან ბუხნიკაშვილი მომხდარს არ ადასტურებს და ჟურნალისტის ბრალდებებს პროვოკაციას უწოდებს.

The editorial board of the Kakheti regional newspaper ‘Progress’ accuses the Sagarejo district’s Temporary Governor, Garsevan Bukhnikashvili, for insulting one of the newspaper’s correspondents. The board demands that the Temporary Governor makes a public apology to journalist Mishiko Lazashvili.
As Lazashvili pointed out in conversation with us, the Temporary Governor dismissed him from the Sagarejo Regional Administrative Board meeting and insulted him. “I regularly attend the meetings,” says Mishiko Lazashvili, “On Monday, after entering the hall I was ordered to leave the place by Bukhnikashvili. Though I demanded he gave a reason, the only reply from him was the following – ‘It is my wish’. I reminded him that he was preventing me from obtaining public information and said that some other journalists were attending the meeting as well. Thus if the meeting were a closed one, they also should leave the hall. Then the Temporary Governor shouted at me to leave the hall, jumped up and rushed towards me. So I decided to leave the hall to avoid provocation but he followed me using foul language. He called me ‘scum’ loudly several times.” The journalist puts this down to his having published critical letters about Temporary Governor Bukhnikashvili in the newspaper.
Leila Murakashvili, editor for the newspaper ‘Progress’, does not exclude that the annoyed Temporary Governor might use other methods against the journalist. “In case of any kind of harassment or provocation against Mishiko Lazashvili, the charge would be brought against Gari Bukhnikashvili,” states Leila Murakashvili.
Garsevan Bukhnikashvili himself denies the accusation and calls the journalist’s accusation a provocation.